Mutfağınızı güzelleştirin

Tek bir hamle bile olsa bazen çok küçük dokunuşlar mutfağınıza bambaşka bir atmosfer kazandırmanızı sağlar.

Tek bir hamle bile olsa bazen çok küçük dokunuşlar mutfağınıza bambaşka bir atmosfer kazandırmanızı sağlar. Mutfak evin kalbidir, bu yüzden şimdi mutfağınızı güzelleştirmenin tam sırası.

TEBEŞİR İZİ Kişiselleştirmenin en güzel yollarından biridir. Mutfağa interaktif bir hava katmak için duvarınızı ya da alınlığınızı kara tahta ile kaplayabilirsiniz. Fluido mutfak, Intema. 

Morocco serisi karolar, Seramiksan.
Tepe Home.
Parvula mutfak, Kelebek.

AYAKTAN BAŞA Zemini es geçmemek lazım. Aslında dekorasyonun altın kurallarından biri ayağınızın basmış olduğu bu geniş fonu iyi değerlendirmektir.

SANATSAL YORUM Ona biraz daha böyle bakmak lazım. Zarif porselenleri şık bir büfede sergileyin mesela.

ŞELALE TEZGAH Zamansız, hesaplı ve şık! Mutfağınıza bütçenizi çok zorlamadan “havalı” bir görünüm katmak için şelale tipi bir ada ya da tezgah yaptırabilirsiniz.

Lina Ostling.
Ikea.
Stenstorp mutfak arabası, Ikea.

 

 

VINTAGE AŞKINA Vintage bir gömme lavabo bir anda yıkama alanını şık bir odak noktasına dönüştürebilir.

KÜÇÜK GÜZELDİR! Küçükse de endişelenmenize gerek yok. Açık raf üniteli mutfaklar en dar alanları bile en akıllı şekilde değerlendirerek yine de iddialı bir görünüm elde etmeyi sağlıyor.

ÖZGÜR HAREKET Bağımsız ve modüler mobilyalar tüm mutfağı elden geçirmeden değişim yaratmanıza yardımcı olur.

NASIL TASARLAMALI?
“Mutfaklar yaşayanların motivasyon ve diyaloglarını artırabilecekleri alanlar olarak tasarlanmalı. Depolama ve işlem alanları olmanın yanı sıra, içerisinde keyifle vakit geçirilecek yaşam alanlarına dönüştürülmeli. Mutfak ünitelerinde konuklarınızla, hazırlık aşamasında da hoş vakit geçirilebileceğiniz, kişisel zamanlarda ise pratik yemekler için kolay kullanım sağlayan oturumlu ada kullanımı ön plana çıkıyor. Depolama için kullanılan üniteler ise mekan tasarımı bütünlüğü içerisinde kaybolacak nitelikte tasarlanıyor. Aydınlatılmış bölgesel sergileme alanları gerek ada gerek duvar ünitelerinde tercih ediliyor. Vazgeçilmez açık tonlar ve ahşap kombinleri lokal canlı renk vurgularıyla hareketleniyor. Son zamanların en popüler eğilimleri arasındaysa yaratıcı nüanslarla zenginleştirilmiş ve çok daha dinamik özel cafe&bistro tarzı mutfaklar yer alıyor.” İç Mimar R. Semih ve Didem Güven, RSG İç Mimarlık