mutfak-yenileme-öncesi-sonrası

Mutfağın siyah beyaz, modern dönüşümü (Öncesi – sonrası)

Mutfağın siyah beyaz renklerle modern dönüşümü muhteşem oldu. Yeni bir eve taşınırken, en fazla düşünülen konulardan biri mutfak dekorasyonunun nasıl olacağı ya da maksimum verim için nasıl düzenlenebileceğidir. Dolaplar boyanmalı mı?, ya da bitkileri mutfağa mı yerleştirmeli?

Lauren Sears ( @thelksaddress ) ve eşi Kameron, Chicago’daki apartmanlarına taşındıklarında, mutfağın değişecek ilk şeylerden biri olacağına eminlerdi. 

Lauren, “Kelimeler önceki halini gerçekten tarif edemez” diyor. “Yemek odanızda hiç yatak odanız oldu mu?” Lauren ve Kam’dan önceki ev sahipleri, ek bir yatak odası oluşturmak için yemek odasını kapatmışlardı. Ayrıca mutfağın oturma odası ve diğer alanlardan bağlantısı kesilmişti.

“DAHA BÜYÜK VE AÇIK BİR MUTFAK İSTİYORDUK”

Açık bir kat planı ve özel bir yemek odası istek listelerinin başındaydı. Lauren, “İşlevsel olarak kullanışlı bir eve ihtiyacımız vardı” diyor. “Mutfakta olmayı seviyoruz, bu yüzden hem açık hem de daha büyük bir mutfağa sahip olmak bizim için olmazsa olmazlardandı.”

Çift, 16 haftalık projeleri için bir müteahhit tuttu, ancak işin çoğunu da kendileri yaptılar. “Mutfağımızı ve yemek odamızı her gün kullanıyoruz ve bunun sıkı çalışmamız ve fikirlerimiz sayesinde olduğunu bilmek gerçekten tatmin edici.”

MUTFAK CAM KENARINA TAŞINDI

Mutfak ve yemek alanları tam tersine çevrildi. Mutfak daha fazla ışık alması için pencerelerin bulunduğu duvar tarafına inşa edildi. Lauren, “Duvarları yıktıktan sonra, dairemizin ışığı ve havası tamamen değişti.” diyor.

Lauren ve Kam, mekanı modern bir şekilde süsledi. Sade siyahlar, beyazlar ve meşe zeminler tercih ettiler. Sonuç ferah, havadar ve göze inanılmaz derecede sade geldi.

Fotoğraflar: Lauren Sears

Öncesi ve sonrası: Küçük banyoda retro dekorasyon stilinde değişim