Mutfağı nasıl güzelleştirirsiniz?

Mutfağı güzel bir görünüme kavuşturmak sanıldığı kadar zor değil. Hatta dekorasyona geçmeden, mutfağı sadece düzenli ve sade tutmak bile yeterli olabilir kimi zaman. Bu nedenle, özellikle mutfağınız küçükse ve burada sıkça yemek pişiriyorsanız, temizlik ve düzen dikkat etmeniz gerekenler listesinin başında yer alıyor.

Küçük bir mutfağı güzel ve düzenli gösterecek adımlar

Depolama alanı
Öncelikle mutfağınız için ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Günlük kullandığınız gereçleri tespit ederek onlara pratik bir şekilde ulaşabileceğiniz bir köşe hazırlayın. Küçük bir mutfakta depolama alanına ve sık kullandığınız eşyalara kolayca ulaşabilmeniz gerekir.
Sofra malzemeleri
Eğer mutfağınızda çok fazla sofra takımı, mutfak eşyası varsa malzemelerine göre bir ayırım yaparak düzenleme yapabilirsiniz. Çelik eşyalar bir köşede, cam eşyalar diğer bir köşede olabilir.
Mutfak rafları
Mutfağınız küçükse çok fazla raf kullanmak mutfağınızı daha da boğucu bir hale getirebilir. Şişe, kavanoz gibi eşyaların miktarına göre sadece bir kaç tane raf yerleştirmek yeterli olacaktır.
Renk
Küçük mutfakta düzenli bir görünüm yaratmak istiyorsanız mutfağınızı aydınlık gösterecek bir renk düşünmelisiniz. Kırık beyaz, lavanta ya da sarı renk mutfağınız için uygun olabilir.

Son olarak fazla eşyalar mutfağınızı daha da kalabalık hale getirir, mutfağınızı gereksiz eşyalarla doldurmamaya çalışın.

Fotoğraf: Channel 4