Mutfağı düzenli tutacak fikirler

Mutfak tezgahınızı temiz tutun
El aletleriyle, kesme tahtalarıyla ve kavanozlarla dolu bir mutfak tezgahı hem göz zevkini bozar hem de temizlemesi oldukça zordur. Pratik bir depolama için duvarlara mümkünse köşeleri de dönen basit raflar yerleştirin. Rafları sade ve birbirine uygun şekilde yerleştirerek stil sahibi bir görünüm yaratabilirsiniz.

Dolapları ve çekmeceleri düzenleyin
Mutfak dolaplarınız dolup taşıyor ve sık kullandığınız tencere ve tavalar için yeriniz yoksa duvara veya tavana yarım daire şeklinde kanca rayları asabilirsiniz. Eğer çok fazla çatal bıçak setiniz ve mutfak gereciniz varsa, çekmece içi düzenleyicileri de işinize yarayacaktır.

Akılcı bir depolama alanı düzenleyin
Eğer büyük bir mutfağınız yoksa akılcı bir kullanımla her zaman daha fazla depolama alanı elde edebilirsiniz. Mutfağı olabildiğince verimli kullanabiliyor musunuz? Mutfağınızda sahip olduğunuz alanı incelemek için biraz zaman ayırın. Bütçenize de uygun olacak şekilde niş ve köşelere göre düzenlemiş depolama sistemleri yaptırabilirsiniz. Uzun, dar büfelere veya derin olmayan tasarımlara göz atın. Bu tarz mobilyalar yerden kazanmanızı sağlayacaktır.

Fotoğraflar: UKTV