Mutfağa stil katan eviyeler

Mutfak eviyesi için doğru ebat, malzeme ve stil seçimi nasıl olmalı? Bu konuda ve çok sevilen seramik eviyeler hakkında önerilerimiz var.

Nereden başlamalıyım?

İlk önce eviyenizin modeline karar verin. Seçenekleriniz arasında tek gözlü, 1.5 gözlü ya da 2 gözlü eviye seçenekleri var. Tek gözlü büyük bir eviye özellikle gece tabakları ıslatmak için, iki gözlü küçük bir eviyeden daha pratik olabilir. Hatta yeriniz varsa, iki adet tek gözlü eviye daha da kullanışlı olur. Böylece eviyelerden biri ana lavabo kullanımdayken, diğeri ıslatma ve durulama yapmak için kullanılabilir.

Suede eviye, Cosentino.

En doğru malzeme hangisi?

Eğer çok yemek pişiriyorsanız lavabonuzun daha dayanıklı ve leke tutmaz olması gerekiyor. Bu durumda paslanmaz çelik bir eviye iyi bir seçim olabilir. Renk çeşitliliği için farklı tonlardaki sıkıştırılmış minerallerden yapılmış kompozit lavaboları tercih edebilirsiniz. Akrilik lavabolar ise kompozit lavabolara bir alternatif olabilir, ancak leke tutmaya ve çizilmeye daha eğilimlidir. Tercihinizi modern, hijyenik ve leke tutmayan seramik bir eviyeden yana da kullanabilirsiniz.

Franke.

Eviye, tezgahıma nasıl sığar?

Standart gömme eviyeler tezgahınıza kolayca monte edilebilir. Daha önce açılmış alana eviye üstten oturtulur. Özellikle granit, ahşap veya sert yüzeyli tezgahlarla kombine edildiğinde şık bir görünüm sunan alttan monteli eviyeler, pürüzsüz ve eksiz (ek yeri olmayan) yüzeyler elde etmenizi sağlar. Mutfak tezgahının altından monte edilen eviye, temizlemesi kolay, kenarsız bir yüzey sunar ve mutfak ortamına mükemmel bir şekilde entegre olur.

Bataryalarım ne olacak?

Bazı lavabolar özellikle de gömme olanlar, bataryalar için önceden delinmiş olarak gelir. Eğer deliksiz ise bataryanıza göre delik açtırabilir ya da bu tarz bir lavaboda duvara monte edilen batarya kullanabilirsiniz.

Bocchi Lavello eviye, hepsiburada.com

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ