Mutfağa el atın!

Mutfakta gözünü rahatsız eden, estetikten uzak bir görüntünün oluşmasına neden olan eşya ve mutfak malzemeleri, mutfaktaki dağınıklığın en büyük nedenidir. 15 dakikada olmasa da biraz üzerinde düşünerek mutfağınızdaki dağınıklığı kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. İşte birkaç öneri…

Baharatlar
Farklı tipteki kap ve poşetlerdeki baharatları aynı tipte minik cam kavanozlara yerleştirebilirsiniz. Kapaklarına bahara tisimlerini etiketle yapıştırdıktan sonra kavanozları bir çekmece içerisine ya da açık rafta sergileyebileceğiniz bir sepete koyabilirsiniz. Ofis tipi masa tepsileri de kavanozları yerleştirmek için iyi bir seçenek olabilir.


Ivır zıvır
Minik mumlar, peçete halkaları, süslü kürdanlar gibi ufak ama eğlenceli yemeklerin olmazsa olmaz detaylarını ayrı bölmeli minik kutularda düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Fincan kutuları bu tip bir kullanım için uygun olabilir.

Atıştırmalık durağı
Mutfaktaki atıştırmalıklarınızı ve buzdolabına koymayacağınız bir çok yiyeceği yerleştirebileceğiniz bir köşe hazırlayabilirsiniz. Renkli hasır ve plastik sepetlerde çeşitlerine göre yiyecekleri ayırabilir, etiketler yapıştırarak daha pratik bir kullanım imkanı yaratabilirsiniz.


Fotoğraflar: BHG