Mükemmel sofrayı kurun

Dostlarınıza bir ev partisi veriyorsanız ve bu defa biraz daha özel ve şık bir sunum hazırlamak istiyorsanız işin sırrı bu beş basit adımda gizli.

– Bir temanız mutlaka olsun. Örneğin sadece aile yadigarı, vintage porselen tabak ve bardaklardan oluşan bir sofra kurun veya tamamen modern formlu tabaklar kullanın. Ya da sadece ham ahşap ve doğal malzemeleri tercih edin.

– İşe sofra tekstiliyle başlayın. Önce ana masa örtüsünü serin ve daha sonra bunu katmanlayın. Yani masa örtüsü, üzerine Amerikan servisler ya da masa ortasından geçen çarpıcı bir runner ve dekoratif peçeteleri yerleştirin. Ancak uygulayacağınz temanın ana renk paletine sadık kalın.

– Sadece masanın üstünü değil etrafını ve altını da düşünün. Stile uygun bir kilim, sandalyelere serpiştireceğiniz yastıklar ya da konsepte göre masa ayakları, sandalye sırtlarından sarkıtacağınız kumaşlar… Hepsi keyifli ve çarpıcı bir davet sofrasının süsleri.

Chakra.

– Masa üstünden sarkan LED ışıkları, kurdelelere bağlanmış ağaç dalları, kozalaklar, ışıklı disko topu, kumaş flamalar ya da klasik yüksek ayaklı şamdanlar gibi… Sofraya davet atmosferini ve konsepti tamamlayan dekoratif detaylar ekleyin. Not: Masa üstünde asılı bir şeyler kullanırken, misafirlerin ayaktayken başlarının çarpmasını önleyecek, optimum yüksekliği hesaplayın.

– Masaya servis tabakları, çatal, bıçaklar, kadehler ve bardakları yerleştirin, mumları yakarak konuklarınızı sofraya davet edin.