Monokrom dekorasyon

Zarif ve sofistike bir etki yaratan monokrom dekorasyon trendini hem modern, hem de klasik stillere rahatlıkla adapte edebilirsiniz.

Kimileri için monoton bulunan monokrom, kimileri için ise beğenilen ve tercih edilen bir renk kullanımı ve dekorasyon stili. Bu tarzda tek rengin açık ve koyu tonları ve varyasyonlarını kullanabileceğiniz gibi sadece iki renk üzerinde de yoğunlaştırabilirsiniz.

Renk seçimleri
Tek renk ve onun varyasyonlarını tercih ediyorsanız bu durumda mobilyalar için ana renginizi, boya ve duvar kağıdında açık tonlarını, aksesuarlarda ise koyu ve daha parlak tonlarını kullanabilirsiniz. Ancak bu durumda doğal renkler tercih ederek mekanda karmaşayı önleyebilirsiniz. Siyah ve beyaza yöneliyorsanız bu durumda monotonluğu kırmak için bir duvara siyah, beyaz fotoğraflar asarak modern bir tarzda ya da damask desenli kağıt panolar asarak daha klasik tarzda hareketlendirebilirsiniz.

Malzeme çeşitliği
Eğer tek renk dekorasyon tarzını uygulayacaksanız tekdüzeliği önlemek için ahşap, deri, kumaş ve cam gibi pek çok farklı malzeme seçeneğini kullanabilirsiniz. Elbette hepsini aynı renk ve tonda seçmelisiniz. Siyah deri kanepe ile kullanacağınız beyaz lake sehpayı metal ve cam aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz. Ayrıca siyah oymalı bir yatakta kullanacağınız beyaz nevresim takımı da stili destekler. Eğer yatak odasında monokrom tarzını uygulayacaksanız siyah, beyaz ya da lacivert, beyaz gibi birbirine zıt renkler çok şık bir etki yaratır. Tek rengin açık ve koyu tonlarını ise ağırlıklı olarak salon, oturma odası gibi ana yaşam alanlarında deneyebilirsiniz.

Fotoğraf: Curbly