Modern bir çiftlik evi

İzmir, Urla şehir merkezinden uzaklaşıyoruz. Tek şeritli bir yol kıvrıla kıvrıla bizi yeşilin ortasında bir siteye getiriyor. Begonvillerin süslediği dar sokaklardan geçiyoruz. Geniş bir bahçenin tam ortasında palmiyeler ve ev sahibesi selamlıyor bizi. Mehtap Susuzlu’nun Urla’daki evindeyiz.
Evin dekorasyonu Mehtap Hanım’ın kendisine ait. Bahçe duvarlarından peyzajına, mobilyalardan aksesuarlara kadar en küçük detayla bizzat kendisi ilgilenmiş.
Bu evin en çok sevdikleri tarafı ise tek katlı olması. Bina, güney kısmı ormana, ön kısmı havuza bakacak şekilde kemerler ve sütunlar üzerine oturtulmuş. Kullanım alanı 450 metrekare olan bu evde, 4 yatak odası, 4 banyo, 3 salon bulunuyor. Bahçenin büyüklüğü 7 dönüm. Bu alanın 3 dönümü yeşil alan olarak düzenlenmiş. Geri kalan 4 dönümde ise müştemilat evi, araç ve yürüyüş yolları bulunuyor. Geniş alanlar içimize sonsuz bir özgürlük hissi dolduruyor.

Mutfak: Mutfak Mehtap Hanım’ın en sevdiği aynı zamanda da en üretken olduğu bölüm. İyiyemek.com’da  gastronomi üzerine yazdığı tüm yazıları yine mutfağında, bu masada yazıyor. Kır evi stilini vurgulamak için mutfağın ortasında konumlanan ceviz masa özellikle yuvarlak tercih edilmiş. AvizeDeco Center’ın.

Konuk banyosu: Banyo seramik ve armatürleri, ve tik olan lavabo altı dolabı Vitra’dan. Bu banyo havuzda serinleyen misafirler için özellikle eve geçişte kolaylık sağlıyor. Gri ve vizon renklerin hakimiyetindeki banyonun havuza direkt bir kapısı bulunuyor. İpek köpük perdeler Visage Tasarım.

Ebeveyn yatak odası: Desenlerin hakimiyetindeki bu odada sıcak bir atmosfer var. Yatak örtüsü, cibinlik, yatak başı ve yastıklar Visage Perde yapımı. Tüm pencereler balon perde ile giydirilmiş. Avize Alsancak Regal Aydınlatma’dan…

Salon: “Salon duvar rengini bir ipek fuların peşine düşerek, aynı renkte olsun diye çok uğraştığımı hatırlıyorum” diyor Mehtap Hanım. Duvar nişinin içindeki seramikler ev sahibesinin kendi çalışmaları. Urla Yıldızca Seramik Atölyesi’nde büyük bir keyifle seramik çalıştığından bahsediyor bize. Koleksiyonda daha çok kadın bedenleri ve büstler yer alıyor.