Misafir tuvaleti için

Genellikle misafirler için ayrılan küçük metrekareli tuvaletleri hem farklı amaçlara yönelik de kullanıp hem de çok daha şık bir hale getirmek mümkün.

Yabancı literatürde pudra odası diye de geçen bu alan geçmişte kadınların çoğunlukla makyaj yapmak üzere değerlendirdikleri bir mekanmış. Günümüzde ise bu işlevini yitirerek yepyeni ve aslında son derece fonksiyonel bir işlev kazanmış: Konuk tuvaleti… Özelikle de evinize nadir misafir ağırlıyorsanız, planlaması ve dekorasyonu çoğunlukla göz önünde bulundurulmayan ve hatta bazen depo gibi kullanılan bir yer haline geliyor burası.  Ancak biraz vakit ve bütçenizden bir miktar ayırarak hem eviniz için çok şık ikinci bir tuvalet oluşturabilir hem de onu farklı amaçlara yönelik de kullanabileceğiniz işlevsel bir alana dönüştürebilirsiniz.

Daha düzenli
Lavabo altındaki karışık görünümü kapatmak için alt kısmına perde geçirebilirsiniz

Hızlı dekorasyon şifreleri
• Eğer alana karakter eklemek istiyorsanız koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Koyu renkleri tercih etmeniz ilgiyi alanın darlığından ya da biçiminden uzaklaştırarak mekanın dekoratif unsurlarına kaydıracaktır.
• Tasarım çizgiler konuklarınızı önemsediğinizi hissettirebilir. Son zamanlarda vintage, minimalist ya da klasik tarzda çok farklı vitrifiye seçenekleri karşımıza çıkıyor bu özelliği taşıyan.
• Eğer sade bir konuk tuvaletiniz varsa bu durumda nötr renkleri yani bej, kırık beyaz, uçuk su yeşili daha açık tonda bir renk kartelası tercih edebilirsiniz.

Bir konuk tuvaletinde neler olmalı?
– Klozet
– Küçük bir lavabo
– Küçük bir depolama ünitesi
– Doğal ışık ya da yeterli bir aydınlatma
– Şık bir aydınlatma – bu kez dekoratif anlamda-