Minimalist kalp

İçinizdeki sevgiyi evinize minimalist bir düzenleme ile yansıtmak isterseniz; bir tahta parçası, çivi ve iple yapabileceğiniz harika bir önerimiz var. Nasıl mı yapacaksınız?

Kalp şeklini tahta üzerinde oluşturmak için öncelikle kağıt üzerine kalbinizi istediğiniz büyüklükte çizin. Kağıt kalbi kesin ve tahta üzerinde olmasını istediğiniz yere bantla tutturun. Kalbiniz hazır olduğuna göre artık çivileri çakma işlemine başlayabilirsiniz. Kalbin kenarları boyunca çivileri düzenli aralıklarla çakın. Tüm çiviler bittiğinde kalbin dış çerçevesi hazır olduğu için ilk ip düğümünü en alt uçtaki çiviye atarak işe başlayabilirsiniz. Yeterince sıkı olmasına dikkat edin, sağlam olması için çift düğüm de atabilirsiniz. İpin fazlalığını kestikten sonra artık ipi diğer çivilere geçirme işlemine devam edebilirsiniz. Bu işlemi bütün çivileri birbirine bağlayacak şekilde devam ettirin. Eğer yoğun bir görünüm isterseniz çiviler arasında çok daha sık ip geçirme işlemi yapmalısınız.

Düzenlenmeniz bittiğinde son çivi üzerinde iki düğüm atabilirsiniz. İpin fazla kısmını keserken düğümün açılmasını engelleyecek kadar pay bırakın ancak gözü rahatsız etmeyecek bir fazlalık olmasına da dikkat edin.

Bu tasarımı kırmızı ya da pembe renk ip kullanarak da yapabilirsiniz. Hazırlayacağınız bu tabloyu sadece Sevgililer Günü’nde değil, tüm yıl boyunca başucunuzdaki komodinde kitaplarınızın ve çiçeklerinizin yanında ya da salondaki rafınızda duvara dayayarak sergileyebilirsiniz.


Fotoğraflar:Decoist