Mimari ve doğanın uyumu

İnsan ve doğa arasındaki uyumun mimari yansımaları, dünyanın en iyi wellness ve spa otellerinden sayılan Six Senses ile buluşuyor. Six Senses Kaplankaya’da, Ege’nin kendine özgü doğası modern mimariyle bir araya geliyor.

Mimari projelerinde insan ve doğa arasındaki uyuma duyduğu özeni vurgulayan İspanyol Mimar Carlos Ferrater’in tasarladığı Six Senses Kaplankaya’nın altı ay süren dönüşüm sürecinde; iç mekanlar Clodagh Design tarafından yenilenirken ortak alanlara yeni programlar eklenmiş ve yamaç villaları, özel bahçeleri, havuzları ile birer müstakil ev altyapısına sahip olmuş. Otel, yerel motiflerin öne çıktığı zevkli mimari detayları ile farklı bir deneyim sunuyor.

Bölgenin doğal yapısıyla mükemmel bir uyum içinde yapılanan Six Senses Kaplankaya’da; tepeler ve vadiler arasındaki villalar ve otel binası, eğimli yamaçlarda uzanarak büyülü bir manzara oluşturuyor. Yapıların yükseklikleri ve kat planları da bu büyülü manzarayı engellemeyen bir zarafete sahip. Konutlarda ve odaların tamamında, kesintisiz deniz ve ufuk manzarası bulunuyor.

Kaplankaya’nın doğası ve özgün mimari çözümleri, Six Senses’ın bütüncül wellness yaklaşımıyla bir araya geliyor. Markanın temel felsefelerinden olan fiziksel ve psikolojik dengeyi bulmaya yönelik bütünsel spa uygulamaları, anti-aging, sağlıklı uyku ve kilo verme programlarını içeren terapi teknikleriyle de sıra dışı wellness deneyimleri sunuluyor.

Sağlık katındaki Alchemy Bar’da misafirler diledikleri doğal baharat ve otlarla spa deneyimleri için kendilerine özel bakım kürleri yapabiliyor. Six Senses’ın sürdürülebilirlik ve doğaya saygı yaklaşımını içinde barındıran Earth Lab programı, konuklara doğa ve kendileriyle bağlantı kurdukları özgün bir deneyim sunuyor. ‘Eat with Six Senses” yemek yaklaşımıyla, otelin organik bahçesi, yerel balık pazarı ve çevre köylerden gelen yiyeceklerden, doğal reçetelerle oluşturulan menüler sunuluyor.

Farklı ihtiyaçlara hitap eden Six Senses Residences ise Kaplankaya projesinin konut ayağını oluşturuyor. 14 farklı metrakarede ev seçeneği olan projede konutların büyüklükleri değişse de hepsinde ortak bir mimari dil göze çarpıyor.

Özel havuz, bahçe ve Traforart şömineleri residences villaların ortak özellikleri. Yine her evde Dada mutfak kullanılmış. Banyolarda ise, Antonio Lupi ve Villeroy&Boch dikkat çekiyor.

Konutlar, deniz manzarası ve ahşap döşeme teraslarıyla dikkat çekiyor.

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN