Mevsimin tadını çıkar

Sahile doğru yavaşça yayılmak, denizin sesiyle rahatlamak ve yazın tadını doyasıya çıkarmak… İşe önce kendinizi, sonra da evinizi hazırlamakla başlayın!

VERANDA TADINDA Beyaz kılıf geçirdğiniz kanepeyi yumuşacık yastıklarla süsleyin. Ama bunlar denizi çağrıştıran tonlarda olsun. Derinlik için mavi, yumuşatmak için turkuaz ve köpük kadar hafifleten beyaz. Kışlık sehpalara elveda deyip, hasır olanlara yer açın, tıpkı yün halıları kaldırıp ince yollukları serdiğiniz gibi.
Willow sofa ve Amelia sandalye, Crate&Barrel.


BİTKİLERİN GÜCÜNÜ HAFİFE ALMAYIN Yatak odasında yeşil bitkilerin gücünü yabana atmayın ve etrafta bolca yer açın. Hatta nevresim takımı ve tekstilleri aynı tonlarda ya da daha açık yeşillerden seçin.
pipstudio.com

MİS KOKULAR Etrafa yayılan aromatik mum kokuları ile kimbilir hangi diyarlara yolculuğa çıkar insan? Tarçınla Fas, denizle Yunanistan, çiçekle İtalya belki de…
Aromatik soya mumları, Minel Muse İstanbul.

HAVUZ BAŞINDA Havuz başındaysanız içinizi serinleten bir içecek iyi gider. Bunun için bardağın yarısına soda doldurun. Üzerine nane yaprakları, biraz çilek ekleyin ve bir dilim limonla süsleyin.
Laura Ashley.


O HAMAK Pencere önündeki fiskos masası yerini hamağa bıraksın artık. Hatta gelin bunu yatak odasında planlayın. Yaz sabahı pencereden giren taze havayla uyanmak kime iyi gelmez ki?
Hamak, Zara Home

BANYO LÜKSÜ Gevşemek için evin en uygun yeri banyoda dingin renkler ve natürel malzemeler tercih edin. Daha yumuşak havlular için: 2/3 suya, 1/3 sirke karıştırın ve havluları bir gece içinde bekletin ve ertesi gün yıkayın.
tchibo.com.tr

OTUR VE RAHATLA Güneydoğu Asya’da yetişen ağacın dallarından elde edilen malzeme rattan, yüzde 100 doğal olduğundan rengi ve dokusuyla rahatlatıcı efektler yaratır. Bu malzemeyi dışarıda olduğu kadar içeride de kullanarak yaşam alanlarınıza natüralist bir etki enjekte edin. İnce dallardan dokuma olarak işlendiğinde çok da dayanıklı.
Kiosk Flamant.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL