Mevsimin stil ve alışveriş şifreleri

Bu bahar yenilikler, öneriler ve farklı fikirlerle dopdolu. Değişen mevsim dekorasyonuna dair alişveriş ve stil şifrelerini verdiğimiz bu sayfada taptaze bir sezon sizleri bekliyor.

Deniz renklerine sarı ve yeşil, biraz pembe ve bolca beyaz eklenerek aydınlık ve ferahlık hissi pekişiyor. Bunu ince hasırlar, şeffaf cam ve pleksi gibi malzemelerle destekliyoruz. Biraz iyi fikre ihtiyacınız varsa klasik kanepeden vazgeçebilir ve pencere önüne uzunca bir sedir yaptırabilirsiniz, Laura Ashley.

Renkte dinginlik hissi
Canlı ve parlak renklerden biraz sıkılmış olacağız ki bu yıla damgasını pastel renkler vuruyor, hem de her desende. Sonbahar/kış sezonunda vintage stili mobilya ve aksesuarlarda başlayan bu moda artık klasik ve modern tüm stillere dahil olmuş durumda. Pastelleri kullanırken monoton ve fazla solgun görünümden kurtulmak için desen kullanmaya yönelebileceğiniz gibi ikiden fazla rengi birlikte de kullanabilirsiniz. Baz renginizse krem, ekru ve bej olabilir. Daha yazlık bir hava için beyaz tercih edin. Ufak bir tüyo bu yaz açıktan koyuya şeftali tonları daha fazla öne çıkacak gibi.

Her zaman en etkili
Kimi zaman stilize, kimi zaman romantik, bazen de suluboya efektli olsa da çiçeklerin modası hiç geçmiyor. Bu yılsa hepsinden biraz biraz kullanıyoruz ama elbette yine pastel tonlarda. Ayrıca son dönem tercih edilen iri çiçek desenleri yerini yavaşça minik olanlarına bırakıyor. Baharın taze havasını da mükemmel biçimde yansıtan minik güller, papatyalar ve sümbüllere evinizde yer açmaya hazırlanın.

Patchwork örtüler ve yastıklara tam gaz devam, www.rice.dk

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL