Mevsimi içeriye davet eden ev dekorasyonu stilleri

Son güncelleme:

Mevsim tazeliğini yaşam alanlarımıza buyur etmek için, önümüzdeki ılık ve daha sıcak aylarda bizleri neler bekliyor merak ediyorsanız, sezon stillerine birlikte göz atalım.

NOSTALJİK+ROMANTİK

Herkes artık retro, vintage ve pop stillerle iç içe. Ancak yeni sezonda tasarımcılar bu üç stile de daha çağdaş yorumlar getiriyor. Aydınlık mavi ve pastel yeşil karması, metal ve ferforje birlikteliği, modern hatta geometrik formlarla koyu renk ahşaplar işin püf noktaları.

MAKSİMALİST ÇİÇEKLER

esprit.com/home

Kış aylarında çok popüler olan iri çiçekler bu bahar daha aydınlık zeminlerde ve daha illustratif olarak açıyor. Bunu kuzeyli yalınlığında açık renk ahşap mobilyalarla modernize edin. 

GEOMETRİK RETRO

as-creation.com

Baharın en popüleri, renklerin çizgilerle buluşmasını, dolaptan halıya, yastıktan sehpaya her yerde görüyoruz. Siyah ve beyazın dışında doğal ve açık renklerle kullanın. 

DİNGİN DEKORASYON STİLİ

H&M Home.

Uzun süredir yalınlığı bir kenara bırakmıştık. Bu sezon ham ahşaplar, siyah, kırmızı ve biraz da grafiksel dokunuşların hakimiyetinde farklı bir bakış açısıyla yeniden buluşuyoruz. 

MODERN HİNTLİ DEKORASYON STİLİ

Ian Snow, periodideas.com

Modası geçmeyen stillerden etnik, bu defa yönünü Fas yerine Hindistan’a kaydırdı. Ancak daha modern yorumlar ekleyerek evlere de bu çizgide bir hava kazandırıyor. 

BOTANİK HER YERDE

Harlequin Quintessence duvar kağıdı, Dreams Wallpaper.

Geçen yazdan bildiğimiz botanik ve tropik esintiler hız kesmiyor. Özellikle yaza doğru ananas ve palmiye desenleri çok moda olacak. Pineapple Fever yapışkanlı duvar kağıdı, pixers.com.tr