Mevsime pastel dönüşüm

Pasteller bu sezonun en favorileri arasında. Siz de kimi eşyalarınızı bu tonlarla renklendirerek yaşam alanlarınızı hem modaya hem de mevsime yakışır kılabilirsiniz.

Şamdanları ne yapmalı?
Ahşap ya da metal şamdanların 1/3 ya da 2/3’lük kısımlarını renklendirebilirsiniz.
Malzemeler: Eski şamdan, akrilik boya, maskeleme bandı, fırça.
Tabure, fırça, akrilik boya, Koçtaş.Şamdanlar, tepsi, mumlar, Ikea. Kuşlar, English Home.

Tabureler de renk ister!
Bir maskeleme bandı yardımıyla taburelerinizin oturma ve ayak kısmını renklendirebilir, dilerseniz sonrasında sehpa olarak da kullanabilirsiniz.
Malzemeler: Tabure, akrilik boya, (eğer tabureniz koyu renkte ise bunun için astar ve beyaz boyaya da ihtiyacınız olacak) vernik, fırça, maskeleme bandı.
Tabureler, boya, fırça, maskeleme bandı, dolabın içindeki desenli teneke kutular, duvar kağıdı, Koçtaş. Dolap, beyaz ahşap zemin, Evdema. Dolabın üzerinde yer alan vazo, karaf, gümüş vazo, tabure üzerindeki fener ve seramik vazo, ahşap tepsi, saat, Mudo Concept. Kilim, dolabın içindeki ferforje kek standı, nakışlı raf örtüsü, English Home. Çiçekler, yeşil fener, Ikea. İkinci raftaki tüm cam aksesuarlar, Lav.

Pano lazımsa
Eğer halihazırda bir mutfak ya da ofis panonuz yoksa ahşap plakalarla kendiniz de yapabilirsiniz.
Zemin, Evdema. Battaniye, sandalye, Mudo Concept. Raf, ayak, Ikea. Raftaki ve sandalyedeki tel sepet, renkli kaplar, teneke kutu, duvar kağıdı, boyalar, Koçtaş. Gecelikler, English Home. Yerdeki tel sepet, H&M Home. Sepetteki gül formlu mum, fener, Zara Home.

İPUCU
Maskeleme bandıyla ahşap panoya verev çizgiler ekleyerek farklı tonlarda alanlar yapabilir, eğer tonları birbirinden ayıran çizgilerin daha kalın olmasını istiyorsanız daha kalın bir maskeleme bandı
kullanabilirsiniz.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ UYGULAMA SERTAN OZANT FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR