Mevsim yaza dönünce

Bu yaz bahçede, kumsalda, verandada kendinizi bol oksijen ve yeşile teslim etmek ve hayallare dalmak için yapabileceğiniz çok şey var.

Mevsim yaza dönünce…
– Açıkhava mekanına sahipseniz sundurma ya da pergola sizin için güzel bir alternatif olabilir. Bu mekan için öncelikle stilinizi seçin; rustik, vintage, shabby-chic, modern, geleneksel ya da İskandinav… Stilinize karar verin sonra inşa ve dekore etmeye başlayın. Canlı renkli kumaşlar, yeşil bitkiler, bolca çiçek ve fener ile her stildeki bir sundurma/pergola için şaşırtıcı ama güzel bir dekorasyona imza atabilirsiniz.
– Bahçede ağaçların gölgesinde kuracağınız bir sofra, ağacın dallarına kendir ipiyle asacağınız cam kavanozlardaki mumlarla daha çekici olacaktır.
– Yine bir ağaç gölgesinde, bu sefer sadece kendiniz için bir hamak kurmaya ve kitaplarınızla başbaşa bir öğleden sonra geçirmeye ne dersiniz?
– Pergola, veranda bana yetmez diyorsanız ve geniş de bir bahçeniz varsa, minik bir ahşap eve ne dersiniz? Oyun evi, hobi evi, kendinle başbaşa kalma evi; adını siz koyun… Yerden yüksekte olmasında ve yaparken bir uzmandan yardım almanızda fayda var.

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR / ASLI BODUROĞLU