Mevsim renklerini mumlarla buluşturun: 8 farklı dekorasyon fikri

Mevsim renklerini mumlarla buluşturun: 8 farklı dekorasyon fikri

Mevsim renklerini, mumlarla buluşturup 8 farklı dekorasyon fikriyle kapınızı çalıyoruz. Biraz sarı, biraz pembe ve içine bolca mevsim dokusuyla yaratıcılığınızı konuşturun.

BİRAZ RENK ALIR MISINIZ?

Mumlarla dekorasyon

Dekorasyonun vazgeçilmezi mumlarınıza yeni bir soluk katmak için cam kavanozların çevresini tarçın, buğday gibi doğal malzemelerle kaplayarak veya iple sararak yeni bir görüntü verebilirsiniz. Mor, turuncu gibi enerjik renklerde olan mumları natürel dokularla buluşturarak renk dengesini aynı zamanda korumuş olursunuz.

MASA ÜZERİ MUM DEKORASYONU FİKİRLERİ

Mumlarla dekorasyon

Dış mekan oturma alanında dekorasyon fikirleri tüm doğallığıyla devam ediyor. Öyle ki; ahşap ürünler ile ceviz, palamut, hurma, gibi meyveleri buluşturduğunuz mum dekorunuzu bir tabak içinde yapabilirsiniz. Bu tarz sunumlarda cam içinde mum tercih ederseniz daha dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.

KABUKLU YEMİŞLERLE DEKORASYON

Mumlarla dekorasyon

Sezonun en değerli aksesuarları kabuklu yemişler, ne dersiniz? Bu listenin başında da fındık geliyor. Böyle bir tasarım için dekorlu cam mumluğunuza ince mum yerleştirip boşlukları da fındıklarla kaplayarak yeni doğal bir tasarıma imza atabilirsiniz. Bu görüntüyü palamut gibi diğer malzemelerle de gerçekleştirebilirsiniz.

MEVSİM DİLEKLERİ

Mum dekorasyonu

Bu mevsimin en eğlenceli dekoru sizce de minik kabaklar değil mi? Küçük, büyük, yeşilden sarıya ve hatta turuncuya değişen tonlarda olan bu meyveler gerçekten de harika aksesuarlar. Sonbahar konseptinin hakkını sonuna kadar veriyorlar. Kalem mumları küçük vazolara sabitledikten sonra doğal rafya ile boşlukları tamamlayın ve kenarlarına küçük kabaklar veya kuru haşhaş ekleyerek mum dekorunuzu tamamlayın.

MUM DEKORASYONU İLE YALIN DOKUNUŞLAR

Mum dekorasyonu

‘Mumla başka neyi buluşturabiliriz?’ sorunuza hemen cevap olarak ‘mısır’ diyebiliriz. Sahneye patlamamış mısırlar çıkıyor. Cam bardakların içine mısırları yerleştirin ve üzerine de mumunuzu… İsterseniz kuru Panic bordo yapraklı bitkilerle bu görüntüyü tamamlayabilirsiniz. Cam bardak sap kısmında yine doğal ip kullanarak sonbahar etkisini arttırabilirsiniz.

BAŞROLDE BİR BALKABAĞI

Mum dekorasyonu

Mevsimin ana rengi olan turuncuya eşlik eden beyaz ve yeşil… Farklı bir sunum için başrolde yine balkabağı var. Orta boyda turuncu kabağın içini oyduktan sonra mumu yerleştirin ve etrafını mevsim yaprakları ve meyveleri ile dekoratif bir şekilde süsleyin. Fındık, kozalak gibi ürünlerle de tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

MUMLARIN DEKORASYONDA BULUŞMA NOKTASI

Mum dekorasyonu

Farklı boylarda olan mumlar bir araya gelince tamamlayıcı bir görüntü oluşturuyor. Sehpa üzerinde veya masada bu haliyle grup mum kullanabilirsiniz. Üzerlerine birkaç eklemeyle sonbahar etkisini kuvvetlendirebilirsiniz. Kuş tüyleri, kuru yosunlar, mısır, yapraklar ve elbette doğal ipler! Bu tasarımın reçetesinde olan bu malzemelerle kendiniz dekoratif bir etki yakalayabilirsiniz.

Dekoratif mumlar masalarınızı süsleyecek… İşte 20 dakikalık tarif

Jel mum yapımı