Mevsim enerjisi

Yaratıcılıktan nasibini almış, mutlu eden fiyatlarla ve hafifleten fikirlerle dolu bir dekorasyon, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Cıvıl cıvıl, serin, rahat, ferah ve haifi bir yaz için neler mi yapabilirsiniz?
– Parça kumaşlardan balkon kapınıza rengarenk bir sineklik dikin veya terzide diktirin. Esen hafif rüzgarlarla uçuşan perdeniz balkondaki çay saatlerinizi daha da keyiflendirecek.
– Bahçe veya balkonunuza koyacağınız sedire minder diktirmek zorunda değilsiniz. Beğendiğiniz tek kişilik bir yatak örtüsünü sediri kaplamakta kullanabilir, sıkıldıkça veya rengi soldukça rahatlıkla değiştirebilirsiniz.
– Bahçenizdeki ağacın dallarına veya balkonunuza tepeden birkaç tane feneri asimetrik olarak asarsanız bir odak noktası ve hoş bir görüntü oluşturur.
– Dış mekana özel sandalye, sehpa ve kanepeleri evin içerisinde de kullanın.
– Serinlemek için farklı içecekler deneyin. Karpuz suyunu buzla birleştirip, biraz özenle sunarsanız sıcaklar umrunuzda bile olmaz!
– Yaz demek piknik demek, kendi bahçenizde bile olsa! Ama yaratıcılık şart!
– Limon, lime ve portakalların içini oyarak harika dondurma kapları hazırlayın.
Tüm bunları uygun fiyata yapın!
Mesela İstanbul Kadıköy’de Cuma günleri kurulan tekstil pazarına gidin, buradan kumaş, tül, perde, düğme ve kurdeleleri çok uygun fiyata alın. Bulunduğunuz şehirdede benzer pazarlar mutlaka kuruluyorlar. Ayrıca bilip sevdiğiniz markaların indirimlerini de takip edebilirsiniz.

İş sunumlara gelince etrafınıza dikkatlice bakıp renkleriyle yazı bütünleyen sebze ve meyvelerden yardım alın.

HAZIRLAYAN NUR BİLGİNOĞLU ANAÇ FOTOĞRAFLAR SIRASIYLA: Maison du Monde, İkea, luckypennyevents.com