Meteor Koyu ve Kos Adası manzaralı evde denize karşı…

Meteor Koyu’nun muhteşem denizi önümüzde uzanıyor. Uzakta ise Kos Adası bizi selamlıyor. Akyarlar’da renkli ve bir o kadar da samimi yazlık bir evdeyiz.

EVİN TERASI

Meteor Koyu ve Kos Adası manzaralı. Sahipleri Çoban çifti, bu terası dostlarla akşam yemekleri ve ılık akşamüstü sohbetlerini hayal ederek düzenlemiş.

Fulya-Ali Çoban çiftinin yaz aylarını geçirdikleri Bodrum Akyarlar’daki ev 3 oda ve salondan oluşuyor. “Küçük, kullanışlı, her şeyin elimin altında olacağı bir ev tasarladım” diyor Fulya Hanım. Çift, bu evi 6 yaz önce almış. Manzarası, konumu, bulunduğu site ve iki plajının olması evi almalarındaki en büyük etken. Satın aldıklarında tam bir virane olan evi sil baştan yaparken aslına sadık kalmaya dikkat etmişler. Binayı sadece dört duvar bırakıp komple yenilemişler. Tadilatı kullanışlı, aydınlık, sahil evi havasında, dış alanlarda daha çok vakit geçirecek ölçülerde yapmaya çalışmışlar. Evin çift cephesi olduğundan iki tarafında da teras bulunuyor. Çiçekler içindeki arka teras kahvaltı ve dostlarla içilen kahvelere, denize nazır ön teras ise akşamüstü keyifleri ile akşam yemeklerine eşlik ediyor.

SALON DEKORASYONU

Salon mutfakla iç içe. Küçük bir alan olduğu için oturma alanı olarak mavi renkte geniş bir L kanepeye yer verilmiş. Salonda kullanılan aksesuarların çoğu yurtdışına yapılan gezilerden satın alınmış.

MUTFAKTA EGE ESİNTİSİ

Mutfakta Ege esintisi hakim. Bu alanda ağırlıklı olarak kullanılan beyaz rengi mavi dokunuşlar tamamlıyor. Mutfak arka terasa da açılıyor.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: FEVZİ ONDU
Evim Dergisi 2017

Antikalarla eklektik yaşam