Mersin’de sıcak bir evdeyiz: İlham kaynağı sevdiği markalar

Mersin’de, en az bulunduğu bölge kadar sıcak bir evdeyiz. Çiğdem-Umut Kutlutürk çifti iyi fikirlerle dolu bu evi kendi dokunuşlarıyla huzurlu ve mutlu bir yuvaya dönüştürmüşler.

APARTMAN DAİRESİNDE 4 KİŞİLİK BİR AİLE

Mersin’de bir apartman dairesinde 4 kişilik bir ailenin sımsıcak yuvasındayız. 250 metrekarelik bu dairede sadelik ön planda. Bu sadeliğin içindeki sımsıcak dokunuşlar ise içinizi ısıtıyor. Çiğdem-Umut Kutlutürk çifti bu eve bundan 8 yıl önce taşınmış.

Çiğdem Hanım’ı en çok cezbeden mutfağın genişliği olmuş. Öyleki ilk başta baktığınızda açık mutfaklı bir salona girdiğinizi zannediyorsunuz, oysaki burası sadece geniş bir oturma alanına da sahip bir mutfak. Taşındıklarında ev yeni olduğu için birkaç minik değişiklik dışında fazla bir şey yapmamışlar.

DEKORASYON TARZI NASIL?

Çiğdem Hanım’a nasıl bir dekorasyon tarzından hoşlanıyorsunuz sorusunu yönelttiğimizde, “aslında tek bir tarza bağlı kaldığımı söyleyemem. Benim için ana eşyalar desensiz sade olmalı, kullanacağım objelerle, aksesuarlarla dekorumu canlandırmalıyım. Çünkü yaşam alanımızda kullandığımız eşyalardan bir süre sonra sıkılabiliriz. Büyük eşyalarda değişiklik yapmak yerine kullandığımız aksesuarlarla oynayarak yeni bir şeyler yapmak daha çok hoşuma gidiyor” cevabını alıyoruz.

Evin duvar ve mobilyalarında açık renkler kullanılırken desene yer verilmemiş. Böylece renk karmaşasından uzak bir dekorasyona imza atılmış. Çiğdem Hanım evin dekorasyonunu kendisi yapmış: “Rahat edebileceğimiz, kendimizi mutlu hissedeceğimiz yaşam alanını en iyi biz biliriz mantığından yola çıktım.”

OTURMA ODASI MUTFAK İLE İÇ İÇE

ANA YAŞAM ALANI Mutfak ile iç içe olan oturma odasında rahat ve sade mobilyalar tercih edilmiş. Mobilyalar aksesuarlarla hareketlendirilmiş. Sallanan sandalye vivense.com, yastıklar Karaca Home’dan.

BALKON DEKORASYONU

BALKON KEYFİ bu evde yaz-kış devam ediyor. Mevsime göre de balkonun dekorasyonu değişiyor. Oturma grubu Bellona, yastıklar @bchome, masa takımı ve duvar çiti Ikea, fener Paşabahçe’den.

GENÇ KIZ ODASI

KIZIN ODASINDA ağabeyin mobilyaları beyaza boyanarak kullanılmış. Üzerlerine ayna yıldızlar yapıştırılmış. Oda takımı Caploonba, cibinlik Ikea, bulut ve aylar @ddreamhome, balık yastık @benimolsa’dan.

“Çocuklarımın odasını dekore ederken öncelikle hem onların hem de zevklerimizin ön planda olduğu alanlar yaratmaya çalıştım. Oğlum okula gittiği için önceliğimiz kitaplık ve çalışma masası oldu. Ona yeni bir genç odası takımı yaptırdım. Kullanım amacımıza uygun olarak çizimini kendim yaptım.”

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞIŞ
FOTOĞRAFLAR: IBRAHIM ÖZBUNAR
Evim Dergisi 2017

Ev turu: Tarabya’da neşeli bir ev! “Yaşadığım sürece değişim devam edecek”