LOTUS
LOTUS

Mekanda enerji temizliği

Yaşam alanlarınızın enerjisi olduğunu ve hayatınızı olumsuz etkileyen enerjilerin temizlenebildiğini biliyor musunuz? Nasıl yapabileceğinizin detaylarını Spaceworks Danışmanlık’ın kurucusu Aslıhan Ekitmen’den alabilirsiniz.

NE HİSSETTİĞİNİZE DİKKAT EDİN

Mekanlarda enerji temizliğini anlayabilmek istiyorsanız önce bir yere girdiğinizde ne hissettiğinize dikkat edin. Bazen bir odaya girdiğinizde görünürde bir şey yokken birdenbire gerginliği hissedersiniz, sizden önce ne olduğunu bilmezsiniz ancak pek de hoş şeylerin olmadığnı anlarsınız.

Aynı evde odalar arasında bile his olarak farklılıklar vardır. Bazen de ev ya  da ofis ararken, daha mekana girdiğiniz anda burası olmaz diyiverirsiniz. Yerlerin sizi kötü veya çok iyi hissettirmesi de bir tek dekorasyonu ile açıklanamaz. Bunun bir nedeni de mekanın enerjisidir.

Bir ortam enerjinizi yükseltirken diğeri düşürebilir hatta kızgın, rahatsız ve depresif yapabilir. Bir mekanda yalnızca dekorasyonuna, renklerine değil enerjisine de reaksiyon göstersiniz. Çünkü beden aslında var olan her şeyi algılar.

ENERJİ TEMİZLİĞİ

Enerji pozitifse size iyi hissettirir. Negatif enerji ise sizi aşağı çeker. Enerji temizliği ile tatsız, depresif bir mekan, uyumlu, güzellik ve ışıltı saçan neşeli bir yer haline dönüşebilir. Temizlik sonrası renkler parlaklaşır ve ortam berraklaşır. Ortamınızın sizin üstündeki etkilerini ve aslında sizin bir yansımanız olduğunu anlamaya hissetmeye başladığınzda inanılmaz şeyler keşfedersiniz.

Aklınıza gelebilecek her türlü mekanda yapılabilen enerji temizliği ile mekan arındırma çalışmasının içeriğinde şunlar var:

  • Mekan ile uyumlanma: Odaklanma ve mekan enerjilerine konsantre olma.
  • Enerji temizliği: Mekan bölümlerini teker teker dolaşıp negatif enejileri bulup temizleme ve kurulan enerji dengesini koruma.
  • Fazlalıkları bırakma: Atılacak birikmiş şeyler varsa düzenlenmesi için yol gösterme ve kolaylaştırma.
  • Kişisel çalışma: Mekan sahibi ile yapılıyor.
  • Akılcı Feng Shui önerileri: Gerek varsa kolay uygulanabilecek çözümler önerilir. Evinizin veya ofisinizin enerjisini iyileştirmek istediğinizde bu çalışma idealdir. Feng Shui kullandıysanız kürlerinizin enerjisini de artırır.