Makyaj masası alırken nelere dikkat edilmeli?

Son güncelleme:

Makyaj masası alırken nelere dikkat edilmeli? Kadınlar bakım ve güzellik rutinlerini, makyaj masası karşısında gerçekleştirirler. Bundan dolayı bu ürünlerin kadınların hayatında oldukça işlevsel ve özel bir anlamı bulunur. Birbirinden farklı tarzlara sahip olan kadınların bulabileceği çok sayıda farklı model, renk ve özellikte makyaj masaları vardır.

Zengin model yelpazesine sahip olan makyaj masalarını seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kriter, yatak odası takımı ile olan uyumudur. Almak istediğiniz makyaj masası modelini, yatak odası mobilyanızın rengi ve stili ile uyumlu olması daha güzel sonuçlar ortaya çıkarabilir. Makyaj masası seçerken yatak odanın büyüklüğüne göre model tercihinde bulunmanız gerekir.

Büyük yatak odaları için, sandalyeli geniş makyaj masası modelleri tercih edilebilir. Fakat küçük yatak odaları için duvara monte edilen, katlanabilir veya küçük boyutta makyaj masası modelleri tercih edilebilir. Hatta küçük yatak odalarında makyaj masası yatağa uzak bir konumda ise, sandalye yerine küçük puflar tercih edilebilir.

MAKYAJ MASASI MODELLERİ

Makyaj masası modelleri, geniş model kataloglarına sahip ve farklı tarzlara hitap eden modelleri ile kadınlara çeşitli seçenekler sunar.

  • Eskitme Avangart Modeller: Bu modeller, nostaljik ve romantik bir esinti yakalamak isteyenler için oldukça idealdir. Bu modellerde tercih edilen renkler genelde; mint yeşili, pudra, bordo, saks mavisi ve gri tonlarıdır.
  • Klasik Kıvrımlı Modeller: Klasik kıvrımlı makyaj masası modelleri, klasik yatak odası mobilyaları ile güzel bir uyum yakalayabilir. İşlevsellikten ziyade görünümü ön planda tutmak isteyenler tarafından çok tercih edilir.
  • Çekmeceli Modeller: Çekmeceli makyaj masası modelleri, çok fazla eşyası bulunan ve işlevselliği ön planda tutmak isteyen kadınlar tarafından severek tercih edilir. Bu modellerde çok sayıda çekmece bulunur.
  • İskandinav Modeller: Bu modeller beyaz renk cilası ve sade kullanımı ile oldukça modern ve şık bir görünüm sergiler. Küçük 2 çekmecesi ile az sayıda eşyalarınızı burada tutabilirsiniz.
  • Eklektik Modeller: Eklektik modeller geometrik forma sahiptir. Aynı zamanda ahşap dokusu, rengi ve geometrik tasarımı ile yatak odalarını daha modern bir görünüme kavuşturur.

MAKYAJ MASASI DÜZENLEME ÖNERİLERİ

Kadınların günlerinin ciddi bir bölümü makyaj masasının önünde geçtiği aşikardır. Makyaj masanızdan sıkıldığınızda veya daha farklı bir görünüm istediğinizde yenisini almak yerine yapabileceğiniz zevkli ve sihirli dokunuşlar vardır.

Makyaj masanızda mutlaka ışıklandırma kullanın. Işıklandırmalar, makyaj masanıza hem şık ve tarz bir görünüm verir, hem de makyajınızı veya saçınızı yaparken oldukça işinize yarayabilir. Makyaj masanızda düzenleyiciler, sepetler veya kutular kullanabilirsiniz. Böylelikle hem masanız daha düzenli görünür, hem de aradığınız eşyaları daha kolay bularak zaman kaybetmemiş olursunuz. Makyaj masanızda şık görünümlü tepsiler kullanabilirsiniz. Aynı zamanda kişisel bakım, kozmetik ve elektronik eşyalarınızın düzenini ayrı ayrı yapmak için çeşitli düzenleyiciler kullanabilirsiniz. Son olarak da, yatak odanızın en güneş alan yerine koyduğunuz makyaj masanızı renkli ve canlı çiçekler koyarak ışıl ışıl bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

AYNALI MAKYAJ MASASI MODELLERİ

Makyaj masasının en tamamlayıcı ürünleri aynalardır. Geçmişten günümüze kadınların en yoğun kullandığı makyaj masalarında aynalar, vazgeçilmez ürünler olmaya devam eder. Fakat makyaj masalarında kullanılan aynalar da farklı zevk ve modellere sahip olabilir.

  • Büyük aynalı makyaj masaları, daha çok klasik tarza sahip yatak odalarında tercih edilir. Fakat özellikle son dönemlerde kullanımı yaygınlık gösteren parçalı aynalı modeller, daha modern görünüm yakalamak isteyenlerin ilk tercihidir. Bu modellerde, aynanın bir parçası yakın ve büyük gösterir. Bu modellerin avantajı ise, kadınların makyaj yaparken detayları yakalayabilmesine yardımcı olmasıdır.
  • Modern ve genç yatak odaları için yoğun talep gören bir başka ayna modeli ise, boy aynasıdır. Bu modellerde boy aynası makyaj masasının yanında konumlanır. Yatak odanızın ruhuna ve tarzına uyumlu olarak birbirinden farklı aynalı modelleri tercih ederek, şık ve modern görünümler elde edebilirsiniz.

En iyi 10 makyaj masası ve makyaj masası alırken dikkat edilmesi gerekenler