Makyaj köşeniz yok mu?

Makyaj masası ya da dresuarın en önemli parçası aynadır. Diğer özelliği ise makyaj için kullandığınız malzemeleri koyabileceğiniz bir alan yaratmasıdır. Eğer evinize bir ayna yerleştirmek istiyorsanız, üstelik gün geçtikçe çoğalan makyaj malzemelerinizi nereye koyacağınızı bilmiyorsanız kendinize ufak bir makyaj köşesi oluşturabilirsiniz. Nasıl mı? İşte size ilham verebilecek iki seçenek…  

Perdeli mini makyaj odası
Büyük yatak odalarının bazılarında çeşitli eşyaları yerleştirebileceğiniz duvar girintileri bulunur. Bu tarz bir girinti yatak odanızda mevcutsa burayı makyaj yapabileceğiniz bir köşeye dönüştürebilirsiniz. Dresuar koyacak kadar yeriniz yoksa bir raf ve üzerine de bir ayna asabilir, önüne de bir puf yerleştirerek makyaj odanızı oluşturabilirsiniz. Eğer bu alanın görünmesini istemezseniz, gerektiğinde kapatmak üzere bir perde kullanarak estetik bir şekilde bu bölümü diğer alanlardan ayırabilirsiniz. 

Banyoda makyaj masası
Eğer geniş bir banyonuz varsa bir bölümüne dresuar yerleştirerek makyaj yapıp, hazırlanabileceğiniz bir alana kavuşabilirsiniz. Bunun için aynalı minik bir masayı banyoya yerleştirmeniz yeterli. Eğer çekmeceli bir masa tercih ederseniz, makyaj malzemelerinizi koyarak banyonuzun daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Fotoğraflar: True lock equals true love, Escapade