Lezzetli kavanozlar yaptık!

Evdeki cam kavanozları pastel tonlarda boyadık, duvardaki rafa yerleştirdik.

Malzemeler:
Cam kavanoz Cam boyası Ponpon fırça Mat vernik Sahte efekt krema Minik süsler.

Yapılışı:
Dilediğiniz renk boyayı bir kabın içerisine sıkarak ponpon fırça ile bir miktar alın. Cam kavanozu ters çevirerek ilk katını döne döne pat pat yaparak boyamaya başlayın. İlk kat bittikten sonra kurumaya bırakın. Tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra ikinci kata geçin. Cam kavanozu ışığa tutup içine baktığınızda ışığı geçirmeyene kadar boyamaya devam edin.
Kavanoz ve kapakları boyadıktan sonra ters bir şekilde 48 saat kurumaya bırakın. Sonra mat sprey vernikle tüm yüzeyi 3-4 kez vernikleyin.
Kremayı pasta süsleme pompasına boşalttıktan sonra hangi şekilde süsleme yapmak istiyorsanız o ucu takın. Dilediğiniz şekilde kremayı kapağın üzerine uygulayın.
Kapağın tüm yüzeyini krema ile kapladıktan sonra kurumadan, hobi marketlerde satılan minik yiyecek şeklindeki süsleri nazikçe kremanın içine batırın. Aynı işlemi diğer kapaklara da uygulayın. Kurumasını bekleyin. Kavanozları dıştan boyadığınız için, kullanırken içiniz rahat olsun. İçerisine dilediğiniz gıdayı koyabilir gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. İster baharat, ister bitki çayı, ister kahve… Malzemelerinizi bu lezzetli kavanozlarda saklayabilir ya da hediye edebilirsiniz.

HAZIRLAYAN: AYŞENUR SAYHAN TEKİN Whitecountryhousee.blogspot.com