L kanepe ile işlevsel salon kurguları

Atıl durumdaki köşeler, farklı kullanım şekillerine imkan tanıyan kurgular, konforlu ve modern L kanepeler, yaşam alanlarında iddialı bir rol üstleniyor.

DİKDÖRTGEN SALONLARA
Dikdörtgen şeklindeki salonları zonlara ayırmak için; yani alanı işlevlerine göre bölmek için L kanepeleri kullanabilirsiniz. Bunun için L kanepeyi bir TV ünitesi ve sehpaya bakacak, sırtı ise mekanın geri kalanına dönecek şekilde yerleştirebilirsiniz.

Fortunella L kanepe, Tuna Ev.

KOMPAKT FORM
L kanepe ile ilgili bir yanılgı da illa ki salonun çok büyük olması gerektiğini düşünmemiz. Kompakt formlu seçenekleriyle kısa bir duvarda da bir L yaşam kurgusu yaratabilirsiniz.

DEPOLAMA AJANI
Sandıklı L kanepeler geniş iç hazneleriyle depolama sorununu da büyük oranda ortadan kaldırıyor.

OKUMA KÖŞESİ
Bir L kanepenin en güzel taraflarından biri de uzun kenara sahip olması. Uzanma koltuğu sayesinde kendinize bu alanda konfor köşeleri oluşturabilirsiniz. Örneğin okuma alanı gibi.

 

Soderhamn kanepe kanepe kombinasyonu, Ikea.

MODÜLER SEÇENEKLER
Üçlü, ikili, tekli olarak ayrılabilen L kanepeler kalabalık grupları ağırladığınız zamanlarda ya da hep aynı oturma düzeninden sıkıldığınız vakitlerde farklı oturma düzenleri yapmanıza yardımcı olur. Örneğin, Ev değiştirdiğinizde ya da mevsim geçişlerinde (L kanepeniz kış aylarında balkon kapısının önünde ya da boydan boya camın önünde konumlandırılıyorsa) L kanepenizi dilediğiniz gibi küçük modüllere bölüp salonda yeni bir yerleşim kurgusu yapabilirsiniz.

 

Modüler bir L kanepe, dört farklı kullanım

– Sırt sırta

– Karşılıklı

– L formunda

– U formunda

Sonraki
Peçetelik