banyo-silikon-yenileme
banyo-silikon-yenileme

Küvetin silikonu nasıl yenilenir? Sökme ve silikonlama işlemleri

Son güncelleme:

Profesyonel bir bitişin anahtarı hazırlıktır, bu yüzden küvetinizin kenarında kalan silikonu tamamen en uygun yöntemi kullanarak çıkarmak için zaman ayırın.

KÜVETİN SİLİKONU NASIL SÖKÜLÜR?

Yavaşça fayanslardan ve küvetin üzerinden silikonu kesmek için bir maket bıçağı kullanmayı deneyebilirsiniz. Küvetin yüzeyine zarar vermemeye dikkat edin.

SİLİKON TEMİZLEYİCİ

Silikonları daha kolay sökmek için bir yapı marketten silikon temizleyici alet de satın alabilirsiniz. Bu aletler hem sökme hem de silikonu düzeltme sırasında işinize yarar.

Gerçekten düzgün bir sonuç istiyorsanız maket bıçağı ile silikonu söktükten sonra tamamen temizlenmesi için üzerine silikon çıkarıcı ilaç sürüp yeteri kadar bekledikten sonra silin.

SİLİKON YENİLEME

Hazır olan alanı temizleyin ve kurutun. Sonra küveti su ile doldurun, küvetiniz bu ağırlık sayesinde tam yerine oturacaktır. Silikon tabancası ile küvetinizin kenarlarına silikonu sıkın.

Silikonun olduğu hattı parmağınızla pürüzsüz hale getirin. Böylece karolar ve küvetin kenarındaki fazlalıklar yok olur. Parmağınızdan fazla silikonu çıkarmak için ıslak mendil kullanın.

Banyoda tadilat nasıl yapılır? İşte sık sorulan 11 soru ve yanıtı