Kurtköy’de 85 m2’lik minik ve sevimli bir dairedeyiz

Bu hafta İstanbul Kurtköy’de küçük ve sevimli bir daireye konuk olduk. Ev sahibimiz Ferah Yavuz, Instagram’da da kendine ait bir life-style sayfasına sahip. Ferah hanımın dekorasyon tarzını beğendiyseniz instagram hesabında daha fazla öneri bulabilirsiniz.

Evim Dergisi ile yeni bir ev turundan herkese merhaba! Bugün yine özenle dekore edilmiş bir eve konuk olmaya devam ediyoruz. Bu sefer, Ferah Yavuz’un evine misafiriz. Kurtköy’de bulunan bu 85 metrekarelik ev, gerçekten etkileyici. Ev sahibini aslında çoğumuz Instagram hesabından tanıyoruz. Ferah, renkli paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. Bugün hem biraz sohbet edeceğiz hem de ev dekorasyon sırları üzerine konuşacağız.

Merhaba Ferah Hanım, hoş geldiniz! Öncelikle, Evim Dergisi adına size teşekkür etmek istiyorum. Biraz önce sizden bahsettim ancak şimdi sizden dinlemek isteriz. Ferah Yavuz kimdir?

“Öncelikle hoş geldiniz İlke Hanım, ayaklarınıza sağlık. Ben Marmara Üniversitesi’nden moda tasarımı mezunuyum. 2015 yılında evlendim ve 2016 yılında kızım Elif Ceren’i kucağıma aldım. Kendisi şu an 7 yaşında ve 2. sınıfa gidiyor. İş hayatına son vermek zorunda kaldım çünkü çocuğumu kendim büyütmek istedim, babası da aynı şekilde istemişti. Pandemi döneminde kendime bir sosyal medya hesabı açtım, Ferah Lifestyle olarak. Başlangıçta küçük kahve sunumlarımla başladım. Daha sonra, aldığım güzel geri dönüşlerle, ürünlerimle ilgili sorular almaya başladım. Bu süreçte minik firmalardan teklifler aldım ve onlarla iş birliği yaparak PR çalışmaları gerçekleştirdim. Bu çalışmaların güzel sonuçlar vermesi beni çok mutlu etti.”

Şimdi 85 metrekarelik bir evdeyiz ve bunu özellikle belirtiyorum çünkü izleyicilerimizden genellikle büyük evlere odaklanmamız gerektiğine dair geri bildirimler alıyoruz. Ancak Türkiye’de çoğunlukla şehir evleri olduğu için, metrekarelerin giderek küçüldüğü bir dönemde küçük ev dekorasyonu önem kazanıyor. Bu ev kiralanmış bir ev, ancak kiralık evin dekore edilemeyeceğini düşünmek yanlış olur. Küçük dokunuşlarla, bu evi sıcak bir yuvaya dönüştürmeyi başardınız gibi görünüyor. Örneğin, 7 yıllık kiracısınız ve minimal aksesuarlar ve minimalize değişikliklerle burayı kişiselleştirmişsiniz. Balkonunuz, salonunuzun bir uzantısı olduğu için, burada ufak değişiklikler yapmak oldukça kolay olmuş. Örneğin, dikdörtgen ve yandan aldığınız ahşap masa ve sandalye takımını kullanarak balkonunuzu güzelleştirmişsiniz. Eşyalarınızı sıkıldığınızda atmak yerine geri dönüşüm yaparak yeniden kullanmak da harika bir fikir. Hobinizi kullanarak eşyalarınıza renk katmanız da çok güzel görünüyor. Bu detayları sosyal medya hesabınızda paylaşmanız da çok hoş bir dokunuş olmalı.

Ev turunun tamamını videomuzdan izleyebilirsiniz.