Küçük mutfağa renk dopingi

Samsun’da yaşayan okurlarımızdan Hale Semiz evinin sıradan mutfağını, pembe ve sıcacık bir köşe ile taçlandırmış.

Yedi ay önce evlenen Hale Semiz, yemek yapmayı çok iyi bilmediği için mutfağa şevkle girmek istemiş. Bunun için çözümü, sıradan ve standart mutfağında şirin mi şirin bir köşe hazırlamakta bulmuş: “Mutfağımı içinde harikalar yaratabileceğim, her yerinde aşk kokan bir ortama çevirmeye çalıştım.”

Masanın üzerine asılan beyaz dolapların kapakları, desenli kağıtlarla kaplanarak renklendirilmiş.

Ana renk olarak pembeyi tercih etmiş. Çünkü içeri girdiğinde cıvıl cıvıl olmasını ve böyle bir ortamda güzel yemekler yapmayı istemiş. Mutfağın içinde aşkı hissetmek için de perdesini kalp şeklinde yaptırıp aydınlatmasını yine kalp şeklinde seçmiş. Perde ve aydınlatmayı da pembe renkte tercih etmiş.

Çok fazla depolama alanı olmadığı için duvarda dekoratif de  olan küçük dolaplara yer vermiş. Kapaklarını renkli kağıtlarla kapladığı iki dolap arasına da kendi boyadığı pencere şeklindeki ahşap panoyu asmış. Hemen altına kahvaltı ve öğle yemekleri için bir masa koymuş. Masanın altına da dolap ekleyerek ekstra bir depolama alanı daha elde etmiş.

Küçük mutfağında, istediği renkleri kullanıp kendine ve alana uygun çözümler uygulayarak keyifli bir mekan  yaratmış. Mutfağın farklı köşelerinde kendi yaptığı veya boyadığı aksesuarlara da yer vermiş.


HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR HALE SEMİZ