Küçük güzeldir

Yılbaşı ağacı büyük olacak diye bir kural yok. Farklı malzemeleri dönüştürerek bir ağaç yapabilir, onu masanızın üstünde ya da duvarınızda sergileyebilirsiniz.

Ahşap parçalarını bu günler için saklayın!
Farklı boylardaki ahşap plakaları üst üste duvara yapıştırıp boyayın, orijinal bir yılbaşı ağacınız olsun.

MALZEMELER: Ahşap plaka 6 adet/70-20 cm • Cadence Art&Hobby Paints kırmızı, yeşil ve beyaz boya • Zemin fırçası • Dekopaj yapıştırıcısı • Pirinç dekopaj kağıt • Sünger zımpara
YAPIM: Pirinç dekopaj yapılacak 3 ahşap belirleyip beyaz akrilik boya ile boyayın ve kurumaya bırakın. Kalan 3 ahşap parçasını ise boya ile istediğiniz renklerde boyayın, sonra kurumasını bekleyin. Beyaz boyanan ahşap parçalarına dekopaj yapıştırıcısı sürüp üzerine pirinç dekopaj kağıtları yapıştırın. Kenar fazlalıklarını zımparayla çıkarın ve plakaları kurutun. Zeminde hafif zımpara ve kenarlarda eskitmeler yapın. Plakaları belirlenen ölçülerde sırasıyla dizin ve üzerine bir yıldız asın.

Kumaştan ağaca
Kumaş parçalarının üzerine kartondan kestiğiniz çam ağacı kalıplarını koyup dikiş payı bırakarak dikin. Tersten dikin ve içlerini elyaf doldurup çevirin. Galvaniz kovaların içine yerleştirin.

Önce mantar, sonra ağaç
Mantarları rengarenk boyayıp üst üste getirin ve silikonla yapıştırın. Yeni yılda masanızdaki yerini alsın.

HAZIRLAYAN GÜLEN TURAN FOTOĞRAFLAR BİLGE CAN GÜRER