Küçük dostlarımızı da şımartmak lazım

Sadık ve sevimli dostlarımız, evcil hayvanlarımız. Gittiğimizde arkamızdan ağlayan, yokluğumuzu ilk hisseden onlar. Peki daha konforlu yaşamaları için neler yapabiliriz? Giysiden, otele onları şımartacak birkaç önerimiz var.

SİZ İSTEYİN, MAMALARI KAPIYA GELSİN

Kedi, köpek, kuş, balık, hatta kemirgen ve sürüngenler için online mama temini yapabiliyorsunuz. Ayrıca Pet Getir Exclusive hizmeti ile özel aksesuarlar ve mama kapları da satılıyor, petgetir.com Doğrudan satışi sratejisi ile ithal, hem de kendi üretimi olan mamaları üretimden kısa süre sonra hızlıca petlerle buluşturarak tazeliğini koruyor. Ayrıca sadece mama almakla kalmıyor özel bir uzman ile görüşerek doğru ve sağlıklı beslenme için bilgi sahibi olabiliyorsunuz, temizmama.com En kaliteli ve yenilikçi ürünleri, hızlı ve güvenli bir şekilde, uygun fiyatlarla bulabilieceğiniz online alışveriş sitesi ayrıca Avrupa’nın önemli markalarından da biri, zooplus.com.tr

ONLARLA SEYAHAT EDERKEN BUNLARA DİKKAT EDİN

  • Taşınacağı yerin ve iklim koşullarının uygun olup olmadığını öğrenin. Soğuk iklimde yaşayan evcil hayvanları sıcak iklime götürmek yaşam şartları açısından zararlı olabilir. Lütfen veterinerinize danışın.
  • Gidilecek ülkenin giriş-çıkış işlemlerindeki şartlar ve barındırılma durumuna dair yasal koşulları öğrenin. Bunlar her ülkeleye göre değişir.
  • Evcil hayvanın sağlık durumu ve kontrolleri doğrultusunda yolculuğa çıkması, sağlığı açısından veteriner onayına bağlıdır.
  • Gümrük, sağlık kontrolü gibi ödemeli konular olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden tam ve bütün şartlarda hazır bir bütçe organize etmeniz ve bu şekilde yola çıkmanız da oldukça önemli bir konu. internakliyat.com

BİLİNÇLİ OLMAK Doğtaş, sokak hayvanlarına da sahip çıkıyor. Mağazalara “Misafir Pati” kulübeleri yerleştiren markanın proje başlangıç noktası Küçükyalı Doğtaş. Minik kedi Pamuk, mağazayı evi gibi benimsemiş. Marka duyarlılığı artırmak için #MisafirPati hashtag’iyle sosyal medyada farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

ONLAR NEŞELİ, SİZ NEŞELİ Evde kaldığı zamanlar canları sıkılmasın, mutsuz ve mahsun olmasınlar. Üstelik kimi oyuncaklar dişleri ve patileri daima sağlam ve formda olsun diye geliştiriliyor. Kemirme, tırmalama için özel üretilen ve neşeli vakit geçirten oyuncaklardan bir tane mutlaka edinin. Catitsens Digger kedi oyuncağı, markamama.com.tr

Çok sevdiğiniz minik dostunuz sizinle değilse bile, hep yanınızda olsun ve hasret giderin diye yastıktan fincana dekoratif pek çok seçenek var. Pamuklu yastık, İnci Tunçel.

DÖRT AYAKLI SEVGİ APP’İ Subaru ve National Geographic iş birliğiyle sokak köpeklerinin yaşamlarını iyileştirmek için kurulan Pati Birliği’nin yeni mobil uygulaması App Store’da yerini aldı. İstanbullu hayvanseverler, çipli tasmalar ile mobil uygulama üzerinden yerlerini görebiliyor ve beslenme, bakım ve sevgi ihtiyaçlarını karşılayabiliyor, acil müdahale yardımı çağırabiliyor.

TAŞIRKEN DE RAHAT ETSİN Onlarla seyahat ederken ya da onları taşırken, içinde kolay hava alabileceği, üşümeyeceği konforda ve hareket edebileceği ölçüde bir çantanın önemi büyük. Percell kumaş hava alan çanta, markapet.com

Hasarlı ve atıl malzemelerden üretilen kedi evleri, Adore Mobilya.