Küçük bütçelerle dekorasyonda büyük hamleler

Son güncelleme:

Küçük hileler ve görsel oyunlarla fazla harcamadan da hayalinizdeki dekorasyon şemasını zahmetsizce oluşturmak çok yaratıcı, çok kolay, çok zevkli.

Küçük bütçelerle dekorasyonda büyük hamleler

MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN

Boya firmaları dilediğiniz rengi bulmak için Akıllı Renk hizmeti sunuyor. Ama bu maliyetleri yükselten bir uygulama. Daha azı için:

  • Standart boyayı iki kat baz olacak şekilde sürün.
  • Üstüne özel renk karışımınızı tek kat uygulayın. Böylece iki kutu özel pahalı boya yerine tek kutu ile maliyetten tasarruf eder ve istediğiniz renkteki ışıltılı görünüme kavuşursunuz.
Küçük bütçelerle dekorasyonda büyük hamleler

HEM YARATICI HEM KOLAY

Son yıllarda popüler olan metal karolaj pencereleri düşük bir bütçeyle küvet paneli ya da pencerenize uygulayın. Nasıl mı?

  • Camları beyaz sirkeli su ile silin, tüy kalmamasına özen gösterin.
  • Siyah elektrik bandını dikey ve yatayda karolaj biçimde yapıştırın. Eğer camın arkasına ulaşabiliyorsanız kağıttan bir şablon yapıştırıp bantları buna göre de çekebilirsiniz.

PRATİK STİL HAMLESİ

Bir odaya az masrafla stil kazandırmak için odanın en geniş olan ana duvarına benzer ya da farklı ölçülerde ama aynı çerçeve formatında poster grupları asın. Benzer eserler ile tematik olabilir, farklı desenleri harmanlayarak eklektik bir stile imza atabilirsiniz.

EN HESAPLISINDAN

Kanepeyi değiştirme zamanı ama fiyatlar inanılmaz yüksek. Koltuk kılıfı, dekoratif örtüler, hatta battaniyeler veya bir, iki yastık kılıfını 1.000 TL.’nin altına revize ederek görünümü değiştirip bir süre daha yeniymiş gibi kullanabilirsiniz.

BÜTÇEYİ ZORLAMADAN

Eski çinileri çok beğeniyor, ama bütçenizi zorlamak istemiyorsanız stencil şablonları ile dilediğiniz yeri dönüştürebilirsiniz. Stencili yüzeye hafifçe yapıştırın ve küçük miktarlarda boyayı içeriden dışarıya, yani kapıya doğru tamponlayarak uygulayın.