Küçük bir konteyner evin muhteşemliği herkesin dikkatini çekiyor

İskandinav ormanlarında bir yerde (tercihen dağların ya da gölün yakınında) rahat, küçük bir eve sahip olmak pek çok kişinin hayalidir. Güneş ağaçların tepesinden sizi selamlarken, nefis bir kahvaltı yapmadan önce yürüyüşe çıkıp eve dönüyorsunuz.

Temiz hava ve macera dolu minimalist bir yaşam tarzını yaşamak için doğanın içine taşınmayı düşünürken yalnız olmadığınıza emin olabilirsiniz. Çünkü dürüst olalım, günlük şehir hayatının koşuşturması ve stresi yorucu olabiliyor. İsveçli perakendeci Ikea burada devreye giriyor.

Ikea, ABD’de küçük evler ve karavanlar inşa eden Vox Creative, Curbed ve Escape ile ortaklık kurdu ve şehir dışında yaşayabileceğiniz sürdürülebilir küçük bir mobil ev yarattı. Bu yüzden Ikea Tiny Home, sürekli hareket halinde olan veya uzaktan çalışmayı macera ile karıştırıp eşleştirmek isteyen herkes için mükemmel bir seçimdir. 

İlk olarak Mart ayında inşa edilen ve dünyaya daha yeni gösterilen küçük eve bakın ve bize onun hakkında ne düşündüğünüzü söyleyin. 

Escape’in kurucusu ve CEO’su Dan George Dobrowolski, Bored Panda’ya, tasarımların merkezinde sürdürülebilirliğin yer aldığını söyledi.

Fotoğraflar: Escape / IKEA