Koyu rengin kış hali

Floral desenlerden hoşlanmıyorsanız bold temasını farklı desenlerde ya da hiç desensiz olarak yaşam alanlarında uygulayabilirsiniz.

Fon rengi
Koyu renkler bir mekana kişilikkazandırmak konusunda çok usta. Bunun için odanın genelinde koyu renkkullanabilir ya da sadece bir duvarda uygulayabilirsiniz.
Tepe Home.


Küçük mekanlar: Mekan küçük diye koyu renklerden kaçmayın. Bir duvarı koyu renge boyamak ya da koyu renkli ve çarpıcı bir duvar kağıdı eklemek bu mekana hem çarpıcı bir görünüm kazandırır hem de gözün odak noktasını doğrudan buraya yöneltir. Yeter ki, doğru ve kararında kullanın.
Gözü dinlendirin:
Mekanın tamamında koyu tonda desen ya da duvar boyası uygulamak yerine sadece tek bir duvarda seçmeniz gözün diğer yüzeylerde dinlenmesini sağlayacaktır.
Tamamlayıcılık:
Eğer koyu ton ve desenleri aynı anda kullanmak istiyorsanız bunun için birbirini tamamlayan desenleri tercih edebilirsiniz. Örneğin bir kumaş kartelasında o tonun farklı desenlerini gruplayarak bir seri elde edebilirsiniz. Misal çizgili desen ile bir kuş deseni gibi…
Monokromik renkler: Koyu tonları kullanırken seçtiğiniz rengi mekanın geri kalan kısmındaki ögelerde de alt ve üst notalarıyla beraber kullanmaya özen gösterin. Eğer farklı renkler kullanıyorsanız renklerin birbiri ile uyumlu olmasına dikkat edin. Örneğin mor-fuşya-turuncu; mavi-yeşil-sarı; bej-haki-kahve gibi. Bunlar renk çarkında yan yana olan renkler ve onların ara renkleridir.

Desen-renk uygulaması
Koyu renkleri desenle beraber kullanmak iyi bir fikir. Bunun kuralı şu: Desende olan bir rengi duvarda uygulamak. Ya da tam tersi şekilde deseni duvarın rengine göre belirlemek.
Tasarım Perde.

Siyah-beyaz
Siyah-beyaz grafik desenleri çabuk etki elde etmek için ideal. Siyah-beyaz ikilisi bu yılın da tematik renk grubu içinde yer alıyor. Bir alanda kullandığınız bir ürüne mekanın farklı köşelerinde aynı ton ya da desen ile göndermek yaparak bütünsel bir görünüm elde edebilirsiniz.
Linens.