Konuklarınızı ağırlamaya hazır mısınız?

Aile ziyaretleri için evinizi yedi adımda konuklarınıza hazır hale getirebilirsiniz.

Eviniz ne kadar düzenli ve planlıysa, yatılı ya da günübirlik farketmez, misafirleriniz de evinizde o kadar rahat ve keyifli olurlar. Evinizde ayrı bir konuk odanız varsa nevresimlerinizin temiz ve ütülü olduğundan emin olarak işe başlayabilirsiniz. Ayrıca konuk odasında bir demet taze çiçek bulundurmayı da ihmal etmeyin.

Derleyin-toparlayın
Halihazırdaki bir odayı misafir odasına çevirmek için ihtiyacınız olmayacak her şeyi kutulayıp göz önünden kaldırın.

Karaca Home. 

Kokular
Konuk odasında tazelik hissi için öncelikle odanızın iyi havalandığından emin olun. Misafirleriniz gelmeden önce potpori, oda parfümü ve lavanta keseleriyle odaya hoş bir koku verebilirsiniz. Kullanacakları çekmecelere de lavanta kesesi ya da sabunlar yerleştirebilirsiniz. Oda parfümü: 19,95 TL., Marks&Spencer.

Banyo tekstillerini hazır edin
Konuklarınız için önceden bornoz, yüz ve el havlusu hazırlayın. Her birinin lekesiz ve ütülü olduğundan emin olun. Banyo tekstilleri, Linens.

Aynalar, her yerde!
Konuklarınızın kendi oldalarında rahat hazırlanabilmeleri için bir ayna bulundurun. Ayrıca bu şekilde banyo trafiğinin de önüne geçmiş olursunuz. Ayna: 14,95 TL., İkea.~

Depolama için
Konuklarınıza tahsis edebileceğiniz bir giysi dolabınız yoksa kapı askıları ya da pratik duvar kancalarıyla onlara eşyaları için yer ayırabilirsiniz. Askı: 19 TL., Park Bravo Home.

Yanı başlarında… 
Konuklarınızın yatağının yanına birer sehpa koymaya özen gösterin. Okuma lambası, kuru ve ıslak mendil, başucu sürahisi gibi gece ihtiyaç duyabilecekleri eşyalara da yer verebilirsiniz. Okuma lambası: 34,95 TL., İkea.

Nasıl kokmalı?
Uyku ürünlerine, rahatlatan ve stresi azaltan yastık kokusu sıkmanız konuklarınızın konforlu bir uyku uyumaları için ideal. Yastık kokusu, Penelope.

Tazelik hissini pekiştirmek için kokulu mumlardan ve oda parfümlerinden faydalanabilirsiniz.