Konforunuz tam olsun

Mutfakta, mutfak balkonunda, pencere önünde ya da açık planlı evlerde konforlu oturma köşeleri oluşturmak iyi fikir. Ye-iç, dinlen, sohbet et, arkadaşlarınla kahveni yudumla…

Konforlu oturma köşeleri yaratmanın ipuçları
Mutfağınız küçükse bu, orada rahat bir yemek alanı oluşturamayacağınız anlamına gelmiyor. Küçük ebatlı mobilyalarla da bunu başarabilirsiniz. Mutfağın dar olmasından kaynaklanan depolama sorununu ise duvar alanını dikey olarak değerlendirerek çözebilirsiniz.
Konforlu bir oturma alanı yaratırken bu hissi pekiştirecek aydınlatma elemanlarını da iyi düşünmek gerekir. Özellikle sıcak bir atmosfer oluşturmak için sarı ışık kullanabilir ve loş aydınlatmalar tercih edebilirsiniz.
Eğer alan sorununuz yoksa genellikle sırtınızı yaslayabileceğiniz oturma üniteleri ve kollu sandalyeler tercih etmeye özen gösterin. Oturma alanı için alışveriş yaparken özellikle alacağınız mobilyaları üzerine oturarak, deneyerek karar vermeye çalışın.

Minderleri unutmayın!
Bir köşeyi konforlu kılmanın ilk kuralı yumuşak minderler ve bol miktarda yastık kullanmaktan geçiyor.

Açık planlı mekanlara
Salon ve mutfağın bir arada olduğu açık planlı yaşam alanları, farklı işlevleri aynı alanda buluşturur. Mekanı bu amaçla planlarken dekorasyon stilinizi de dikkate almalı, mobilya seçimlerinizi buna göre yapmalısınız.

Nereye isterseniz
Sedir-divanlar, çok şık oldukları kadar kullanışlı ve tarz sahibi bir çözümdür. Özellikle oturma kısmının altını depolamalı yaptırırsanız alandan da kazandırır size. Evin en güneşli odasına, kapattığınız balkonunuza ya da mutfağınızda sonradan içeriye dahil ettiğiniz balkon kısmına böylesi bir oturma birimini yaptırabilirsiniz.