Konforlu bir oda

Sık sık evinizde yatılı misafir ağırlıyorsanız küçük dokunuşlarla onlar için konforlu ve şık bir oda yaratabilirsiniz.

AMBİYANS: Konuklarınızı evinizde ağırlamaktan ne kadar memnun olduğunuzu ve onları da en az kendi evlerindeymişçesine rahat hissettirmenin ilk kuralı konuk odasının atmosferini davetkar hale getirmek. Taze çiçekler ve dekoratif aksesuarları kullanabilirsiniz.

Ikea.

ÇİFT GÖREV: Alanın dar olduğu noktalarda birden fazla işleve hitap edecek şekilde mobilya seçimi yapmanızda fayda var. Ancak bunu yaparken rahatlığı da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Eğer konuk odası normal  zamanlarda çalışma odası ya da TV odası gibi işlevlerle kullanılıyorsa ve konuklarınızı bir kanepede yatırıyorsanız, rahat bir açılıp kapanan kanepesinin olmasına da özen gösterin.

ENTEGRE BANYO: Eğer tesisatınız elveriyorsa konuk odanızın içine bir banyo entegre etmeniz konforlu bir ortam yaratmanızı sağlar. Banyo küçük olacaksa beyaz ya da beyazın tonlarını tercih edebilirsiniz.

RENKLER: Mavinin sakinleştirici etkisinden ilham alabilir, konuk odasında mavi ve pastel tonlara yer verebilirsiniz.

SİZ DE DENEYİN: Misafirlerinizi yatırdığınız yatağı ilk etapta kendiniz denemelisiniz. Sizin rahat edemediğiniz bir yatakta onlar da rahat edemeyecektir.

Mekan kurgusu
Kiler, garaj ya da çatı katı gibi alanlar
küçük de olsa doğru planlanarak işlevsel ve şık bir konuk odası haline gelebilir.

Stil katın
Sıradan bir divanın olduğu dar bir odada iddialı bir renk ve birkaç aksesuarla bambaşka bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Havlular, Tante Roza.

Tek yüzeyde
Sadece tek bir duvar yüzeyini kullanarak dahi misafirlerinizin ihtiyaç duyduğu depolama ve uyku alanını yaratabilirsiniz.