Komodinimi ben yaptım

Kendi komodinimizi yapıyoruz

Yaratıcılıkta sınır tanımayanlardansanız evde hemen her yerde imzanız var demektir. Mesela yatağınızın yanı başında duran komodinlerden çok mu sıkıldınız? Size kolay ve hesaplısından iki farklı kendin yap önerimiz var!

PlASTİK KASALARDAN KOMODİN YAPIMI

MALZEMELER: • İki adet plastik süt kasası (40×40 cm) • Ahşap askı çıtası • Melamin raf • Dekoratif kağıt bantlar • Alüminyum bant

YAPILIŞI:
1. Birbirinden farklı renkte aynı ebatta ya da buradaki gibi biri daha kısa olan iki plastik meyve kasasını tutma yerlerinden ve arka deliklerinden biribirine alüminyum bant ile sıkıca sabitleyin.
2. Ahşap askılığın iki adet ince çıtasını sökün ve üstte kalan kasanın birbirine eşit gelen karşılıklı deliklerinden geçirin.
3. Beyaz rafı kasanın iç ölçüsüne göre kesin ya da aldığınız sırada kestirip kenar bantı geçin. Farklı desen ve renkteki kağıt bantları eşit aralıklarda yapıştırarak süsleyin.
4. Rafı önceden yerleştirdiğiniz ahşap çıtaların üstüne koyun. Eğer sabit durmuyorsa alttan çift taraflı bantla çıtalara sabitleyebilirsiniz. Not: Kasa yüksekliği minimum 35 cm., maksimum 40 cm olmalı.

Blu ranforce nevresim takımı, Crane yastık, Yataş. Puanlı mavi yastık, yeşil triko örtü, Ikea. Mavi yastık, çalar saat, Linens. Çerçeve, triko örtü, Tepe Home. Yolluk, sarı sepet, H&M Home. Koton sepet, Mudo Concept.

RAFLARDAN KOMODİN YAPIMI

MALZEMELER: • İki adet ahşap görünümlü raf (56×16 cm) • Bir adet beyaz melamin raf (56×16 cm) • Panç testere • Tornavida ve matkap

YAPILIŞI:
1. Ahşap görünümlü raflardan bir tanesini yatağın baş kısmına yakın gelen tarafından panç makinesiyle delin. Kullanacaklarınıza göre bir ya da iki delik açabilirsiniz. Not: Deliği içine koyacağınız bardak veya vazonun göbek ölçüsüne göre açmaya dikkat edin.
2. Her iki ahşap rafı (delikli olan üstte kalmalı) beyaz rafa U formu olacak şekilde dikeyde sıkıca çakın.
3. Hazırladığınız U formundaki ikili raf sistemini yatak başından 20-25 cm mesafede ve yerden yaklaşık 50 cm yükseklikten duvara sabitleyin. Eğer yatağınız standarttan yüksek bir modelse yerden yüksekliğini buna göre ayarlayın. Not: İki raf arasındaki mesafe buraya yerleştirdiklerinizin yüksekliği ile orantılı olarak değişir.

Sabrina saten nevresim seti,Casabel pembe yastık kılıfı, bakır saat, dantel sepet, Linens. Sonata yastık, Yataş. Karit yatak örtüsü, Ikea. Pembe battaniye, flamingo süs, jüt yolluk, H&M Home. Bardak, Paşabahçe. Bucket abajur, Hamm. Çiçek puf, Tepe Home.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR PTS/AHMET GÜL YAPIM ASİSTANI EZGİ AĞGÜL