Klasik motiflere modern yorumlar

Gül, şal ve çiçek… Klasikleşmiş bu desenleri farklı kombinlerle kullanarak size özel karışımlar oluşturabilirsiniz.

STİLİZE ÇİÇEKLİLER
Stilize çiçek motiflerini ikat, zikzak ve degrade desenlerle kombin yaparak hem modern, hem de desen dengesini yakalamış olursunuz.
Ultarmodern bir yaklaşımınız varsa mavi ve beyaz, çingene pembesi, neon sarı ve turuncu gibi parlak renkleri deneyin. Yaprak desenleri otantik ikatlar ve çini motifleriyle etkileyici bir atmosfer yaratır. Bunu açık renkli düz bir kumaşla dengeleyin. Mekanda üçten fazla renk kullanmayın. Mobilyaları minimal formlardaseçin ve zemini düz renk döşeyin. Mesela turkuaz, sarı ve beyaz dengelibir seçim olur.

Perdelik ve döşemelik kumaş, Damask.


GÜLLER VEE….
İrili ufaklı gül desenleri, etnik Fas motifleri ve geometrik desenlerle uyumu yakalıyor. Karmaşa yaratmadan geçiş yapmak için renk bütünlüğü önemli. Pembe veya sarılara bej, somon ya da gri gibi alt tonlar ekleyin.
Klasik İngiliz gül desenlerini etnik olanlarla kullanmak bütünlük yaratır. Örneğin yatak odası perdenizde veya yatak başınızda gül desenli bir kumaş kullanıyorsanız dekoratif minderleri veya varsa pufu etnik desenli bir kumaşla kaplayabilirsiniz.
Thibaut Monterey serisi, Lot.

ŞAL ETKİSİ
Oldukça klasik olan bu deseni modern kılmanın yollarından biri de, mekana, ilhamını vahşi doğadan alan desenleri katmak.
Toprak tonlarına yönelerek sofistike ve seksi renkli ve modern seçimler ve beyaz mobilyalarla hareketli bir etki de yaratılabilir.