Kitap görünümlü depolama kasası nasıl yapılır? Kendin yap

Gizli saklama alanları oluşturmak ya da kutularınızı daha dekoratif bir görüntüde yerleştirmek istiyorsanız, kitap görünümlü kutular işinize yarayacaktır. Raflarınızı dekoratif kutularla düzenleyin…

KİTAP GÖRÜNÜMLÜ KUTULAR

Çoğu zaman elimize geçirdiğimiz pek çok şeyi koyduğumuz ve bu yüzden de sık sık düzensiz ve dağınık görünen raflarınızı dekoratif kutularla değerlendirebilirsiniz. Ama bunu yaparken onların da kitapmış gibi algınlanması oldukça esprili ve yaratıcı bir fikir değil mi?

MALZEMELER

  • Küçük ahşap meyve kasası
  • Kasa ölçüsünde renkli kitap fotoğrafı
  • Kalın karton ya da oluklu mukavva
  • Tutkal
  • Makas

YAPILIŞI

1. Kullanacağınız kasanın ön yüzünün enini ve yüksekliğini ölçün. Ancak seçtiğiniz kasanın en boy ölçüsünün yerleştireceğiniz rafın yüksekliğini ve genişliğini geçmeyecek şekilde olmasına dikkat edin.

2. Kasanın ön yüzünün eni ve yüksekliğine uygun olacak şekilde, dekoratif kitap dizisi fotoğrafları araştırın. Biz burada yatayda yayılan bir fotoğraf seçtik. Siz kendi tercihinize göre dikey olan fotoğraflar da kullanabilirsiniz.

Not: Seçtiğiniz fotoğrafın yüksek kalitede olmasına dikkat edin, aksi halde görsel olarak kötü durur.

3. Fotoğrafı kaliteli ve yüksek gramajlı bir kağıda, kutunun ölçüsüne denk gelecek şekilde renkli çıktı olarak alın.

4. Renkli çıktıyı kalın mukavvaya tutkalla yapıştırın. Daha sonra kasanın ön yüzü ölçüsünde kesin. Ancak yükseklik olarak kasadan bir miktar daha yüksek olursa kitap algısı daha güçlü durur.

5. Fotoğraflı mukavvayı kasanın ön yüzüne yapıştırın ya da çift taraflı bantla sabitleyin.

Panç nakışı ile tablo nasıl yapılır? Yastıklarınız süslensin