Kişiye özel hediyeler

0

Hem evimizi sıcacık renklere bürümek istiyoruz hem de sevdiklerimizi sürprizlerimizle şaşırtmak. işte önerilerimiz…

ÇOCUKLARA & ÇOCUK RUHLULARA
İstanbul Tahtakale’den bulabileceğiniz kurşun asker ve atlı karıncalar, yıldız şeklinde yılbaşı kurabiyeleri, resim yapmak için pastel boya ve boyama sırasında masaya serilmek üzere kırmızı renkli, neşeli bir masa örtüsü yılbaşı ruhunu birebir yansıtırken çocukları ve çocuk kalanları sevindirir.

Kavanoz Crate&Barrel. Kavanoz altındaki yastık, BC Home. Kese içerisinde masa örtüsü, Çizgi Kare.

KURABİYE CANAVARLARINA:
• 130 g şeker • 130 g esmer şeker • 60 g yulaf ezmesi • 180 g un (1 yemek kaşığı karbonat, 2 yemek kaşığı tarçın ve 2 yemek kaşığı zencefille karıştırın.) • 120 g kuru üzüm • 200g pudra şekeri. (1 l’lik kavanoz için) Tüm malzemeleri yukarıdaki sırayla kavanoza koyun. Her birini koyduktan sonra üzerine bastırıp düzleştirin. Süslemek için olan pudra şekerini poşet içerisinde en üste yerleştirin. Bir kağıda 1 yumurta, 120 gram tereyağı ekleyip hazırlanacak hamur için not hazırlayın.Kavanozun üzerine notu da iliştirin.

Kavanoz, Crate&Barrel Masa örtüsü, Çizgi Kare.

DİKİŞ DİKMEYİ SEVENLERE
Profesyonel ya da amatör, terzilik yapan tanıdıklarınıza içerisinde mezura, düğmeler, makas ve desenli bant gibi detaylar bulunan bir kavanoz hediye edebilirsiniz. Kavanozun üzerine silikon tabancısı yardımıyla iğnedenlik de yapıştırabilirsiniz.

Kavanoz, Ikea.

BİTKİ SEVENLERE
Bir kavanozun içerisine dikeceğiniz birkaç çeşit sukulentin üzerini minik taşlarla süsleyin.Kavanozun etrafına doğal iplik bağlayın, notunuzu da unutmayın! Bitki sevenler bu hediyeye bayılacak!

MUM SEVENLERE
Kavanozlar çoktandır baştacımız oldular ve üstelik artık sadece mutfakta kullanılmıyorlar!Siz de kavanozlaırın ağız kısımlarına kurdele bağlayıp içlerine mum yerleştirerek sevdiklerinize ona özel bir hediye verebilirsiniz. Dilerseniz kavanozlarını eskitme tekniğiyle renklendirebilirsiniz de.

Kavanozlar ve yılbaşı süsleri, Ikea.

HAZIRLAYAN NUR BİLGİNOĞLU ANAÇ FOTOĞRAFLAR BİLGE CAN GÜRER

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.