Kişisel yastıklar

Yastıklarınızı size özel kılmanın da yolları var. Hazır bahar gelmişken onlara yeni yüzler kazandırmaya ne dersiniz?


Parıltılı bir yaşam için

Parıltılar en sade eve bile girmenin bir yolunu bulmuşken biz de sizler için parıltılı bir yastık hazırlamak istedik.
Yapılışı:
1 ölçü pulu, 2 ölçü dekupaj tutkalı ile karıştırıp, üzerine istediğiniz şekli kurşun kalemle çizdiğiniz yastığın üzerine fırça yardımıyla uygulayın. Karışmış halinde simli bir görüntüden eser olmayacak, ama merak etmeyin kuruduğunda parıltının geri geldiğini göreceksiniz. 15-20 dakika kurumasını bekledikten sonra ikinci katı uygulayın. Şekil tamamen pulla kaplanana dek (yaklaşık 3-4 kat) simi uygulamaya devam edin. Her katın arasında kurumasını beklemeyi unutmayın. Dilerseniz simlere etrafa saçılmış görüntüsü vermek için şeklin dışına da pullu karışımdan serpebilirsiniz.
Bank, minder ve yastık kılıfı, emaye vazo, Ikea.Sarı renk pul, Gülceren Hobi.

Şablonla şekilli yastık
Yapılışı: Dilediğiniz renkte kumaş boyası alıp, yastığınızın üzerine stencil fırçası veya rulo yardımıyla deseni çıkartın. Fırçaya mümkün olduğunca az boya almaya özen gösterin, aksi takdirde bulaşma veya akma olabilir. Boya kuruyunca yastığı araya tülbent koyarak ütüleyip, boyanın sabitlenmesini sağlayın. Stencil yardımıyla desen yerine, harf ya da yazı yazabilirsiniz. Hatta yazı çalışmasını kendiniz önceki örneklerde olduğu gibi kurşun kalemle yazarak da tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde yazabileceğiniz sınırsız alternatifiniz bulunuyor. LOVE, Mr&Mrs bunlardan sadece birkaçı.
Condesa koltuk, Mudo Concept.

Ve bir yastık daha dünyaya “merhaba” dedi!
Yapılışı: Beyaz hazır dikilmiş yastığın üzerine kurşun kalemle istediğiniz yazıyı yazın. Tuhafiyeden alacağınız zincir pulu yazının üzerinden dikerek geçin. Sade, ama etkili yastığınız hazır!
Suni post, beyaz yastık kılıfı, Ikea.

HAZIRLAYAN NUR BİLGİNOĞLU ANAÇ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR