Kişisel bakım seansları

Evde yaratacağınız bir spa alanıyla kendinizi şımartmaya ne dersiniz? Ruhunuzu ve bedeninizi bu tarz bir deneyim ile dinlendirmek istiyorsanız banyonuzu beş duyunuza hitap eden şeylerle doldurun.

Yerçekimsizlik
Nahho kano anlamına geliyor. Ağaç kütüğünden yapılan bu kanolarla suda tamamen akıntı ile süzülmek mümkün. Bundan ilham alınarak tasarlanan bir küvet var. Bu küvetin en önemli özelliği yer çekimi hissini yok ederek suda yüzdürme özelliğine sahip olması.
Nahho küvet, Duravit.

Masaj sistemi

Hidromasajlı küvetler banyoda spa keyfine sahip olmak için olmazsa olmazlardan. Vücudu büyük ölçüde rahatlatan masajlı küvetlerle günlük stres ve gerilimlerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.
Liquid Space küvet, Vitra.

Ambiyans
Hamam hissini pekiştirme konusunda aksesuarlar büyük rol oynuyor.
Peştamal ve tamamlayıcı aksesuarlar, Lalay.

Klasik bir hamam gibi…
Hamam dekorasyonunun ayrılmaz bir parçasıdır mermer. Mermer görünümlü seramiklerle siz de bu hissi, üstelik ekonomik yoldan elde edebilirsiniz.
Bien Seramik.

9 taş
Kullanmadan önce sıcak suda ısıtacağınız spa taşlarını vücudunuzun belirli bölgelerine uygularsanız kaslarınızın yavaş yavaş gevşediğini gözlemleyebilirsiniz.
Spa taşları, www.buldumbuldum.com

Evde bir spa alanı yaratıyorsanız…
“Artık bir apartman katında bile hayalini kurduğunuz bir hamam veya spa köşesi yaptırabilirsiniz.
Hamam ve spa’yı evinizin hangi alanına nasıl uygulayabilirsiniz?
Sıkışık alanlarda hata yapma şansınız çok azdır. Kapının açılımı hamama girmenizi zorlaştırabilir hatta engel olabilir. Tesisat yerleşimleri küvetin ve lavabonun yerleşimini belirleyen etkenlerden biri. Elektrik tesisatı ıslak hacimlerden uzak, yerleşime uygun bir şekilde planlanmalı. Mekan ısısını sağlayacak tüm sistemler yetkili firmalardan satın alınmalı. Bahsedilen hususlar hafife alınmamalı. Aksi takdirde proje aşamasında ve kullanım sürecinde sıkıntılar yaşanabilir.
Hamam ve spa’da farklı bir atmosfer nasıl yaratabilirsiniz?
Küçük dokunuşlar her zaman büyük farklar yaratır. Aromatik parfümlerinizi, mumlarınızı küçümsemeyin. Seramik seçimi ne kadar önemliyse aksesuarlar da aynı önemi taşır. Havlularınız, bornozunuz, şampuanlıklarınız, takunyalarınız mekanın atmosferini nasıl olmaz da değiştirmez. İç Mimar Esen Es.

Hızlı şifreler

– Mis kokulu ve yumuşacık havluları küvetin yanı başına sıralayın.
– Aromaterapi kokularıyla banyonun atmosferini hazırlayın. Mumlar ve yağ esansları bu iş için ideal.
– Yumuşak dokulu bir bornoz gibi konforlu bir giysiniz olsun.
– Duş yastığı ile daha konforlu bir küvet keyfi yapabilirsiniz.
– Küçük bir CD çalar ile kişisel arınma seansınızı taçlandırabilirsiniz.
– Taze çaylar ile damağınızı da şenlendirmeyi unutmayın!

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ