Kısa/şirin, uzun/şık?

Perdeleri asmanın kaç farklı yolu var? Aradığınız çözüm basit, işlevsel ya da şık olsun istiyorsanız dört farklı asma yöntemine göz atabilirsiniz.

Solda: Çift kanat perde
Özellikle balkon kapısı gibi gündüz çoğu kez tülün çekili olduğu, sadece akşamları kalın perde kullandığınız alanlar için uygun bir form olabilir.
Kumaş ve dikim, www.dekorluk.com. Metal renkli sandalye, Estilo. Sehpa, Bonaldo. Kilim, metal güğümler, kupa, dekoratif heykel ve vazo, İkea. Alçı görünümlü köpük pervazlar, eskitme ahşap pakeler, Koçtaş.
Sağda: Kafe stili kısa perde

Genellikle Avrupa’da “coffee shop”larda gördüğümüz bu tasarım evde özellikle kır evi stili bir mutfağınız varsa çok şık durabilir.
Kumaş ve dikim, www.dekorluk.com. Rustik, vazo, orkide, metal saksı, kırmızı sepet, halı, koltuk şalı, İkea. Kolçaklı sandalye, Nil Ata Interiors.Alçı görünümlü köpük pervazlar, eskitme ahşap pakeler, Koçtaş.

Solda: Panel + çift kanatlı perde
Güneşin çok geldiği alanlarda çift kanat perdeleri fon gibi kullanıp ince bir stor perde ile ışığın miktarını ayarlayabilirsiniz.
Kumaş ve dikim, Telamor. Metal renkli sandalye, Estilo. Sehpa, Bonaldo. Halı, sepet, throw, sarı kapaklı kase, mumlar, İkea. Alçı görünümlü köpük pervazlar, eskitme ahşap pakeler, Koçtaş.
Sağda: Şeritli perde
Kısa kullanacağınız perdeler için çok zarif bir perde şekli. Perdeye hafif büzgü vermek için renkli şeritlerle alttan kurdele biçiminde bağlayabilirsiniz.
Kumaş ve dikim, Telamor. Yüksek sehpa, fener, Nil Ata Interiors. Kolçaklı sandalye, Estilo. Go Green paspas, kuru dallar, vazo, throw, yeşil saksı ve yapay çiçek, İkea. Alçı görünümlü köpük pervazlar, eskitme ahşap pakeler, Koçtaş.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR