Kışa pembe veda!

Pembenin romantik ve sevimli etkisi farklı renklerle birleşince kimi zaman geride kalıyor, kimi zaman ışıldıyor; bazen klasik, bazen de modern stiller yaratıyor.

Romantik mekanların vazgeçilmez rengi pembe diğer renklerle birleşince farklı stiller ve efektler yaratıyor. Pembenin her tonuyla pek çok rengi kombinleyebilirsiniz. Yumuşak pastel tonu en çok gri, gümüş, altın ve bejle birleşince sofistike, baştan çıkarıcı, alımlı ve huzurlu atmosferler yaratır. Şeker pembe ise çocuksu, muzip ve neşeli odaların vazgeçilmezi.

 Sofistike mekanların rengi pembe&gri
Beyaz ve siyahın birleşiminden ortaya çıkan gri, paletin modası geçmeyen zamansız renklerinden. Dingin, sade ve konservatif mekanların rengi griyi duvarınızda fon rengi olarak kullanacağınız gibi doğru kombinlerle kullanıldığında yaşam alanlarını davetkar da kılabilir. Masumiyetin rengi pembeyse sıcak, duygusal, rahatlatıcı etkisiyle mekanlara değer katıyor. Bu iki rengin birlikteliği oldukça dengeleyici ve stil sahibi evler yaratır. Bu ikiliyi modern ve klasik tarzda dekorasyon stillerinde kullanabilirsiniz.

Damask
Büyülü ışıltılar pembe&gümüş altın
Pembeye gümüş ya da altın renklerini ekleyerek ışıltılı, büyülü ve biraz da seksi evler yaratabilirsiniz. Pembe ile gümüş, soğuk ve mesafeli bir etki yaratırken pembe ile altın sıcak ve biraz da saray ihtişamı sunar. Her iki renk kombinasyonunu genel alanlara yaymak yerine dekoratif süslemeler, aksesuar ve tekstilde uygulamak mekanları boğmaz.


Asil kardeşlik pembe&bej

Bu iki rengin insan psikolojisi üzerinde huzur veren bir etkisi var. Rahat yaşam alanları sunarken aynı zamanda asil bir hava da yaratıyor. Bej duvarlar ve açık renk doğal ahşap mobilyalara ekleyeceğiniz pastel pembe renk dokunuşları zarif bir İngiliz romantizmini çağrıştırırken, bol çiçekli ve çizgililerle kır evi, nakışlı süslemeler ve tatlı bej tonlarıyla Fransız provansı gibi farklı stiller deneyebilirsiniz.
Çilek Mobilya.