Kış evleri için renk önerileri

Sadece kahverengi tonları ile beslenen bir mevsimde olduğumuzu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. yanık turuncu, indigo mavi, yabani meyve tonları ve gri ile evinizde çarpıcı köşeler yaratma zamanı.

İNDİGO MAVİ
Endüstriyel stilin vazgeçilmez renk tonu indigo mavi, mevsime ilham verenlerden. Maskülen ve özgün bir hava sunan bu ton ile metalik ışıltıları bir arada kullanarak fark yaratın.
Sıra dışı kimliği ile öne çıkan renk tonları arasında yer alan İndigo mavi de bu sezon sevdiklerimizden. Beyazla uyumlu bir renk birlikteliği sergileyişinin yanı sıra ahşap malzeme seçimleri ile de birebir bütünlük sağlayan bu renge, gümüş ve çelik aksesuarlar ekleyerek hem hareket, hem de özgün bir karakter katabilirsiniz.
Hampton nevresim takımı, Casual Avenue.

YANIK TURUNCU
Yanık turuncu rengini evinize aksesuarlarla taşımak istiyorsanız doğal detaylara yer açın. Balkabağı, tarçın, kuru dal ve yaprak gibi doğal materyalleri sofra tasarımınızın bir kenarında veya antrenizin girişinde dekoratif biçimde sergileyerek mevsimi evinize misafir edin.
Sonbaharın rengi gibi görünse de aslında tüm sezona hakim olan yanık turuncu, gardırobumuzdan iç dekorasyonumuza kadar kendini ele veriyor. Ağaç kabuğu renginden kiremit tonlarına kadar farklı tonlarla uyum içerisinde kullanılan yanık turuncunun en doğru eşleştiği malzeme seçimi ise şüphesiz natürel ahşap ve hasır malzemeli seçimler.
DYO.

KIRMIZI ORMAN MEYVELERİ
Koyu pembe bir yastık veya mürdüm tonlarında cam bir obje evinizdeki durağan renk tonlamasını yerle bir etmeye yeter de artar bile. İşin sırrı sıcak renkleri bir araya getirerek kullanmak.
Durağan ve sıkıcı bir kış dekorasyonu doğru renk formülleri ile capcanlı bir havaya bürünüyor. Sıcak renk kullanımı konusunda cesur olmak ise bu akımın ilk adımı. Bırakın kırmızılar, fuşyalar, bordolar ve mürdüm tonları bir arada dans etsin. Ortaya çıkan kombinasyon evinizin havasını baştan aşağı yenilemekle kalmayıp içinizi de ısıtacak. Yaban mersininden çileğe, kirazdan böğürtlene uzanan tonların tropik karmasına evinizde yer açın.
Duvar kağıdı, HannaHome.

GRİ
İstiridyenin ışıltılı rengi bu sezon dekorasyonun da öne çıkanlarından. Döşemelik kumaştan halıya, aynadan aksesuarlara kadar her yer gri ışıltısını taşıyor.
Siyah ve beyazın mükemmel birlikteliğini sergileyen gri, artık daha parlak, daha canlı ve daha sofistike… Tek yapmanız gereken griye hakettiği değeri verip sahneyi biraz ona bırakmak. Metalik aksesuarlar, sedef efektleri, pleksi ve cam gibi malzemelerle birebir uyum gösteren gri her stil ile örtüşebildiği gibi çoğu zaman yaşam alanlarımıza da yön verebilen karakter sahibi renklerden.
Filli Boya.

HAZIRLAYAN SELMIN ÜNVER ESER