Kırışıklık mı dediniz?

Yeni bir ütü alacağınız zaman, ihtiyacınızı ve ütünün özelliklerini dikkate alıp kendiniz için en uygun olanını seçersiniz. Fiyat ise çoğu kez tercihinizde en etkili kriter olur. İşte sizin için seçtiğimiz en yeni “kırışık açıcı” modelleri.

Ütüye başlamadan önce
• Öncelikle ütüleyeceğiniz kıyafetleri “kumaş pantolonlar, kotlar, etekler, gömlekler” şeklinde gruplandırın.
• Ütü masasının boyunu duracağınız yüksekliğe göre ayarlayın.
• Ütü yapmaya en sevdiğiniz çamaşırlardan başlayın.
• Kırışıklık açmanın en önemli noktası yüksek buhar özelliği olan bir ütüye sahip olmanızdır. Ütünün hafif olması da bileklerinizi daha az yoracaktır.
• Pencere önü ya da bir ışık kaynağı yakınında ütü yapın ki rahat görün.
• Ütü masasının yakınında ütülenmiş eşyalar için yer ayarlayın. Böylece gidip gelerek zaman harcamazsınız.
• Sıcaklığı doğru ayarlayın. Etikette belirtilen talimatlara uyun.
• Ütü yaparken bir düzen oluşturun. Mesela, önce yakayı ütüleyin, sonra manşetleri ve kolları.

K 4622/ARÇELİK.
Özel buhar üretim teknolojisi ve taban teknolojisinin birleşimi ile çamaşırlarınıza zarar vermeden en derin kırışıklıklarda bile mükemmel sonuç verir. 2800 W gücünde, çamaşır dostu Cross Steam Pro tabanve 200 gr/dk’ya kadar şok buhar gücüne sahip.

PRESS SERİSİ 4000/VESTEL
Maksimum gücü 2400 Watt olan ütü dayanıklı, kaygan özel seramik tabana sahip. 350 ml kapasiteli su haznesi, 100 gr/dk şok buhar gibi özellikleri bulunuyor. Buhar deliği sayısı 95. LED aydınlatmalı dijital gösterge ile elektronik sıcaklık ayarı yapıyor.

GC4522/PHILIPS
2600 Watt gücündeki ütünün titanyumoksit katmanlı T-ionicGlide tabanı, 5 yıldızlı kayganlığa sahip. Buhar basıncı 50 gr’a, şok buhar çıkışı 210 gr’a kadar çıkıyor. Akıllı kireç temizleme sistemi ile ütüdeki tüm kireci söküyor.

SKYFALL/FAKİR
2800 Watt gücündeki ütünü 250 ml su tankı kapasitesi bulunuyor. 45 gr devamlı buhar ayarı ve 180 gramlık şok buhar tuşu var. Açık unutulduğunda kısa bir süre içinde, devrilmede ise anında otomatik kapanarak yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçiyor.

ULTIMATE ANTICALC/TEFAL
Ürün, ütünün taban plakasını tıkayan ve kumaşta izler bırakan kireç sorunu için özel bir aparat taşıyor. Yanmaz ve yapışmaz tabanı toz barındırmıyor. Dik tutuş imkanı da sunan ütü, 200 gr buhar püskürtüyor.

TDI 9032 31A SENSIXX/BOSCH
3200 Watt’lık entegre motoru, suyu pompalayarak normal ütülere kıyasla çok daha yoğun bir buhar üretimi sağlıyor. Dakikada 65 gram olan sabit buhar çıkışı, şok buhar çıkışında dakikada 200 grama ulaşıyor.