Keyifli bir ev

Nesrin Kuru, Saroz Körfezi’ndeki yazlık evinin balkon, veranda ve bahçesinde farklı kullanımlar için keyifli ve yaratıcı köşelere imza atmış.

Nesrin Hanım ve ailesi bundan 4 yıl önce İstanbul yakınlarında bir yazlık arayışına girmiş. Ege Denizi’ne kıyısı olan bir yer istedikleri için de Keşan’ın Yayla sahilinde bir sitede yer alan bu evi satın almışlar. Ardından dışarıdaki yaşam alanlarını da elden geçirmiş, yenilemişler. Değişim veranda da başlamış, ahşap görünümlü pergola ev sahibi tarafından beyaza boyanmış.

Nesrin Hanım, “dekorasyonda ruhuma iyi geleni yapmayı seviyorum, belli bir kalıbım yok aslında. Renkler, benim olmazsa  olmazım. Beyaz verandada istediğim atmosferi neon renklerle yakaladım” diyor. Tropik bir hava yaratılmak istenen verandada yer alan çam ağacı masayı da ev sahibi yapmış. Masa Bauhaus’tan alınan pembe ve neon yeşil renklerdeki sandalyeler ile tamamlanmış. İkea ve Koçtaş’tan alınan güneş enerjisi ile çalışan renkli aydınlatmalar hem  dekoratif hem işlevsel. Renkli duş perdeleri ise bu yazlık evde farklı işlevlerle karşımıza çıkıyor; masa örtüsü gibi…


BAHÇEDE YAYILMAK İÇİN…Cibinlik, bahçede ağaç altında oluşturulan uzanma köşesini perdelerken güzelleştiriyor da. Ahşap masa ise akşam üstü keyifleri için hep hazır.

Otomobil lastikleri, farklı renklere boyanarak bu köşede saksı olarak yerlerini almışlar.


Verandada oturma alanlarının yanı sıra yemek alanı da bulunuyor. Bu köşe rengarenk aksesuarlarla tamamlanmış.

KÜÇÜK BALKON Üst kattaki balkon küçük olduğu için tek kişilik bir oturma köşesi planlanmış. Ekstra oturma birimi gerekirse diye de örgü puf ve minderler hazırda tutuluyor.

Verandayı tropikal stilde dekore etmek isteyen ev sahibesi aksesuarlarda ananas, palmiye, papağan ve kaktüs gibi desenlere yer vermiş.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR NESRİN KURU