Country stili bir perde kapınıza çok yakışacak

Country stili basit ama muhteşem bir perde, yaşam alanlarında kendinizi daha keyifli hissettirirken, evinizi bir yuvaya dönüştüren şık bir detaydır aynı zamanda.

Pratik kapı perdeleri, kimi zaman bir blok-out perdeden çok daha fazla işe yarayabilir. Özellikle de, ön kapının yaşam alanlarına açıldığı evler için ideal bir çözümdür. Çünkü giriş kısmını gizleyerek kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kumaş ve stil sayesinde, kapı perdesi seçiminizle evinize hızlı bir şekilde karakter de katabilirsiniz. Aynı zamanda mevsimlere göre uyarlama yaparak evinize her mevsim yeni bir görünüm ekleyebilirsiniz.

HANGİ STİLİ SEÇMELİ?

Clarke&Clarke.

Kumaş deseni, rengi ve başlık kısmını düşünürken genel dekorasyonu dikkate alın. Halkalı ve britli perdeler modern bir görünüm yaratırken, plili ya da üstten bağlamalı modeller country stili ile daha iyi uyum sağlar. Kapının üzerine asılan basit bir perde çubuğu mevsime göre perdeyi değiştirmenizi mümkün kılar. Sıcak tutan yün perdeleri kışın kullanıp güneşi içeri davet eden hafif bir tül perdeyi yazın tercih edebilirsiniz.

TARZINIZI YANSITIN!

Kumaş seçiminizi yaptıktan sonra, sıra detaylarda… Eğer sade bir tasarım seçtiyseniz, çarpıcı bir perde tutucu ya da topuzu kullanarak düzenlemenize karakter ekleyebilirsiniz. Eğer yoğun desenli bir perde tercih ettiyseniz, tasarım kendine yeteceği için dekoratif dokunuşları minimumda tutmanız yararlı olacaktır.

HAZIRLAYAN: GÜNEŞ ULUKUŞ