Kahve köşesi nasıl hazırlanır? Dekorasyon fikirleri

Güne kahve içerek başlamayı seviyorsanız, mutfağınıza kahve köşesi hazırlayarak keyifli atmosfer oluşturabilirsiniz. Cafelerin hoş atmosferleri ve estetik dekorasyonları ilginizi çekiyorsa, evinizde kendi kahve köşenizi oluşturarak cafe atmosferi yaratmak sizin elinizde.

Mutfağınızda kendi zevkinize hitap edecek şekilde dizayn ettiğiniz kahve köşenizde arkadaşlarınızla ve ailenizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Farklı dekorasyon önerilerini dikkate alarak, mutfağınızda cafe atmosferini yaşayabileceğiniz kahve köşesi hazırlamak için göz atabileceğiniz birçok dekoratif aksesuar bulunuyor.

Kahve Köşesi Hazırlanırken Kullanılan Dekoratif Aksesuarlar

Evinizde estetik ve göz alıcı dekorasyona sahip kahve köşesi hazırlarken, kullanmanız gereken aksesuarlar şöyle sıralanıyor:

 • Kahve Barı: Kahve barı, kahve köşeleri için vazgeçilmez aksesuarlar arasında yer alıyor. Mutfağınızın sahip olduğu atmosfere uygun tarzlarda kahve barları ile modern, sevimli, canlı, otantik ve antika tarza sahip kahve köşeleri oluşturabilirsiniz.
 • Kupalar ve Fincanlar: Kahve köşelerinin vazgeçilmez parçaları arasında sayılıyor. Oluşturmak istediğiniz köşe stiline göre, duvara askılıklar oluşturarak fincanları buraya asabilirsiniz. Aynı zamanda masanın üst kısmındaki duvara raf monte edip, kupaları raflara dekoratif bir şekilde yerleştirebilirsiniz.
 • Ahşap ve Metal Kutular: Dekoratif zevkinize uygun seçeceğiniz ahşap veya metal saklama kutularını, kahve, filtre kağıtları ve kapsülleri saklamak için kullanabilirsiniz. Bu kutular kahve köşesinin modern ve estetik görünümü için vazgeçilmez dekoratif aksesuarlar arasında yer alıyor.
 • Tablo ve Panolar: Kahve köşesinin estetik görünümü için tercih edebileceğiniz çok sayıda kahve temalı tablo ve pano modelleri mevcut. İlham veren veya sevdiğiniz sözleri yazan duvar panoları ile kendinize özgü bir köşe yaratabilirsiniz. Kendi zevkinize uygun modellerden tercih edeceğiniz tablo ve panolar ile kahve köşenizi daha otantik ve sıcak bir havaya sokabilirsiniz.
 • Porselen ve Cam Kavanozlar: Granül kahveleri ve şekerleri koymak için kullandığınız porselen ve cam kavanozlar ile kahve köşeniz daha farklı bir görünüme kavuşuyor.
 • Küçük Saksılar ve Çiçekler: Küçük saksılarda yetiştirdiğiniz kaktüslere kahve köşenizde yer verebilirsiniz. Üstelik kaktüslerin bakımı da oldukça kolay. Böylelikle kendi zevkinize uygun dizayn etmiş olduğunuz kahve köşeniz, canlı çiçekler ve minik saksılar ile daha canlı ve renkli bir görünüm sergiliyor.

Kahve Köşesi Dekorasyon Fikirleri

Gün içinde çok sık kahve içiyorsanız, kendi zevkinize göre tasarlayacağınız kahve barı ile hoş bir cafe atmosferi yaratabilirsiniz. Kahve makinesi, kupalar, kutular ve çeşitli dekorasyon ürünleri ile farklı tarzlarda kahve köşeleri ile mutfağınızı renklendirmek mümkün.

 • Mutfağınız rustik bir dekorasyon ışığına sahipse, eskitme ahşaptan küçük kahve barlarını kullanabilirsiniz.
 • Endüstriyel mutfak tasarımlarında birbiri ile uyumlu renkleri kombinlemeyi tercih edebilirsiniz. Ahşap ve metal boyamalı kahve barları ile şirin kahve köşeleri oluşturabilirsiniz.
 • Farklı bir kahve köşesi tasarlama düşünceniz varsa, kara tahta konseptli bir köşe hazırlayabilirsiniz. Kahve barının önüne yerleştireceğiniz kara tahta üzerine, her güne özel alıntı cümleler paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda sevdiğiniz kahveleri yazarak cafe ortamının tadını çıkarabilirsiniz.
 • Modern tasarımlı mutfaklarda göz alıcı renklerle cesur konseptlere sahip kahve köşesi hazırlayabileceğiniz gibi beyaz renk temalı kahve barı hazırlayabilirsiniz. Beyaz rengin ağır bastığı kahve barlarını soft ve nötr renkler ile uyumlu hale getirerek, modern görünümler elde edebilirsiniz. Kahve barının altına ışıklandırma yaparak, daha modern bir kahve köşesi oluşturabilirsiniz.
 • Mutfağınız büyükse, kahve köşenizi daha büyük tasarlayabilirsiniz. Hatta yüksek tabureler, geniş kahve köşelerinin vazgeçilmez ürünleridir. Sevdiğiniz renklerde aldığınız yüksek tabureler ile misafirlerinize cafe ve bar ortamı sunabilirsiniz. Aynı zamanda evde çalışan biriyseniz, sabah kahvelerinizi kahve köşenizde pratik bir şekilde hazırlayarak, keyifli çalışma alanları elde edebilirsiniz.